Technologie » Komputery

Oracle Education Foundation ogłasza międzynarodowy konkurs ThinkQuest International Competition 2011

Oracle Education Foundation ogłasza międzynarodowy konkurs ThinkQuest International Competition 2011
Zobacz więcej zdjęć »
Konkurs skierowany do uczniów, studentów i nauczycieli polega na przedstawieniu ciekawego i innowacyjnego rozwiązania wybranego problemu przy zastosowaniu nowoczesnych mediów technologicznych.

Korporacja Oracle informuje, że wystartował organizowany przez Oracle Education Foundation międzynarodowy konkurs dla uczniów i studentów pod nazwą ThinkQuest International Competition 2011.

Mogą do niego przystąpić wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić swoje przygotowanie w aspektach umiejętności innowacyjnego myślenia, zdolności komunikacyjnych oraz wiedzy technicznej. Patronat honorowy nad konkursem w Polsce sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Uczestnicy mogą wziąć udział w trzech konkurencjach: ThinkQuest Projects, Digital Media i Application Development. We wszystkich konkurencjach zadaniem uczestników jest zdefiniowanie interesującego problemu wziętego z rzeczywistego otoczenia, znalezienie jego rozwiązania i stworzenie pracy konkursowej, która zaprezentuje zarówno samo rozwiązanie jak i proces jego powstawania.

W konkurencji "ThinkQuest Projects" zadaniem uczestników jest wykorzystanie środowiska ThinkQuest Projects do stworzenia pracy konkursowej. ThinkQuest Projects to chroniona i utrzymywana przez Oracle Education Foundation platforma edukacyjna działająca w technologii internetowej, w której uczestnicy konkursu mogą tworzyć swoje rozwiązania online.

Konkurencja "Digital Media" polega na wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi medialnych do stworzenia zasługującego na uwagę bloga lub dziennika, strony internetowej, animacji, ogłoszenia stanowiącego część kampanii społecznej, eseju fotograficznego, czy filmu wideo lub wykonanie projektu będącego połączeniem powyższych elementów.

W konkurencji "Application Development" zadaniem uczestników jest opracowanie aplikacji internetowej za pomocą wybranego języka (lub języków) programowania, określonego zestawu aplikacji lub środowiska programistycznego, która w prosty i elegancki sposób rozwiązywałaby problem będący tematem pracy.

Wszystkie prace konkursowe muszą być sformułowane w języku angielskim i zgłoszone do 27 kwietnia 2011 roku.

Do konkursu mogą zgłaszać się  zespoły liczące do 6 uczestników w wieku do 22 lat i posiadające opiekuna. Wszyscy uczestnicy, którzy nadeślą kompletne prace konkursowe, otrzymają certyfikat poświadczający udział w konkursie.

W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne oraz rzeczowe w postaci laptopów. Nagrodą główną jest organizowany przez Oracle Education Foundation 5-dniowy pobyt w rejonie Zatoki San Francisco i udział w uroczystości ThinkQuest Live.

Więcej informacji na  temat konkursu można znaleźć na stronie www.thinkquest.org/competition.

O Oracle Education Foundation

Oracle Education Foundation to organizacja non-profit finansowana przez Oracle. Udostępnia program ThinkQuest, bezpłatną i chronioną platformę edukacyjną, która pomaga uczniom rozwijać umiejętności istotne w XXI wieku takie jak krytyczne myślenie, praca zespołowa, komunikacja, użycie technologii. Platforma zawiera również bibliotekę nagrodzonych projektów, przeglądanych przez miliony odbiorców i stanowiących źródło wiedzy i wsparcie metodyczne dla nauczycieli. Więcej informacji na stronie www.oraclefoundation.org

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Think Quest na Facebooku

http://www.facebook.com/thinkquest

Oracle Education Foundation na YouTube

http://www.youtube.com/OracleFoundation

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »