Technologie » Komputery

Oracle kupuje firmę Passlogix

Oracle kupuje firmę Passlogix
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki tej transakcji Oracle wzbogaci pakiet Oracle Identity Management o możliwości jednokrotnego logowania w całym przedsiębiorstwie i uwierzytelniania w sieci.

Firma Oracle poinformowała o zawarciu umowy przejęcia firmy Passlogix, czołowego dostawcy rozwiązań do jednokrotnego logowania w całym przedsiębiorstwie (enterprise single sign-on ― ESSO).

·         Produkty firmy Passlogix pomagają przedsiębiorstwom udoskonalić i uprościć system bezpieczeństwa, umożliwiając jednokrotne logowanie do szerokiej gamy aplikacji, w tym do aplikacji typu klient-serwer i mainframe oraz do aplikacji internetowych.

·         Dzięki połączeniu obu firm będzie można udostępnić przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązanie do zarządzania tożsamością, co pozwoli im wzbogacić plany rozbudowy systemu zarządzania tożsamością, zapewniania zgodności z przepisami oraz uwierzytelniania o możliwości jeszcze większej integracji.

·         Produkty firmy Passlogix zostały wybrane przez znane firmy z wielu branż, w tym z branży telekomunikacji, usług finansowych, administracji publicznej, służby zdrowia i handlu detalicznego.

·         Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Warunków finansowych transakcji nie ujawniono.

Wypowiedzi towarzyszące

„Pod presją przepisów przedsiębiorstwa są zmuszane do zapewnienia silniejszych mechanizmów uwierzytelniania i jednoczesnego zmniejszenia liczby wymaganych haseł” ― powiedział Amit Jasuja, wiceprezes działu rozwiązań Oracle Identity Management. „Firmy Passlogix i Oracle współpracują skutecznie już od ponad trzech lat i mają wielu wspólnych klientów. Mamy nadzieję, że po uzupełnieniu o produkty firmy Passlogix będziemy mogli zaoferować klientom kompleksowe rozwiązanie do zarządzania tożsamością klasy korporacyjnej, a także szerszy, ogólnoświatowy zasięg naszych zasobów pomocy technicznej”.

„Firmy Passlogix i Oracle mają wspólną wizję dostarczania klientom zintegrowanego rozwiązania, które pomoże podnieść poziom zaawansowania systemu zabezpieczeń oraz udoskonalić go tak, aby zapewnić jego skuteczność przez cały cykl życia tożsamości ” ― powiedział Marc Boroditsky, prezes i dyrektor generalny firmy Passlogix. „Produkty firmy Passlogix dają się już zintegrować z rozwiązaniami Oracle Identity Manager, Oracle Access Manager i Oracle Internet Directory. Zamierzamy jednak nadal rozszerzać zakres naszych rozwiązań i udostępnić je szerszemu gronu odbiorców”.

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »