Technologie » Komputery

Oracle ogłosił dostępność platformy Java SE 10

JDK 10 to gotowa do wdrożenia w systemie produkcyjnym implementacja specyfikacji platformy Java SE 10, jak opisano w standardzie JSR 383 w ramach programu Java Community Process.


Java SE 10 to pierwsze wydanie platformy w ramach nowego, sześciomiesięcznego cyklu ogłaszania innowacji wprowadzonego przez Oracle. Platforma ta udostępnia szereg nowych funkcji, w tym wnioskowanie typów zmiennych lokalnych, równoległy pełny GC (Garbage Collector) w kolektorze G1 (Garbage First) oraz funkcje eksperymentalne, takie jak kompilator JIT oparty na platformie Java.

Pakiet Java SE 10 został opracowany w ścisłej współpracy ze społecznością OpenJDK Community, zróżnicowanym gronem użytkowników, z którymi od ponad 10 lat Oracle współdziała przy implementacji platformy Java SE. Najważniejsze cechy nowego wydania:

•  Wnioskowanie typów zmiennych lokalnych: rozszerzenie wnioskowania typów w języku Java o deklaracje zmiennych lokalnych z inicjatorami.
•  Współużytkowanie danych klas aplikacji: optymalizacja czasu uruchomienia oraz zajmowanego miejsca dzięki rozszerzeniu dotychczasowej funkcji Class-Data Sharing („CDS”) w celu umożliwienia umieszczenia klas aplikacji we współużytkowanym archiwum.
•  Eksperymentalny kompilator JIT oparty na platformie Java: możliwość używania kompilatora JIT Graal jako eksperymentalnego kompilatora JIT na platformie Linux/x64.

„Oracle angażuje się w szybkie rozwijanie i udostępnianie innowacji na platformie Java. Omawiany pakiet jest pierwszym wydaniem w ramach nowego cyklu wydań oraz modelu licencjonowania” - powiedział Georges Saab, wiceprezes ds. tworzenia oprogramowania w dziale Java Platform Group firmy Oracle. „Jesteśmy szczególnie dumni z prostoty tego wydania. Wprowadza ono nowe, użyteczne funkcje, usuwa niepotrzebne elementy i jest łatwe w obsłudze dla programistów”.

Java to najpopularniejszy na świecie język programowania, z którego korzysta 12 mln programistów. Jest również najczęściej wybieraną technologią na potrzeby chmury, o czym świadczy ponad 21 mld wirtualnych maszyn Java działających w chmurze.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »