Technologie » Komputery

Oracle prezentuje pakiet przełomowych usług, które ułatwią globalnym korporacjom wdrożenie chmury

Pionierskie usługi umożliwiają przedsiębiorstwom korzystanie z chmury Oracle Cloud Platform w ich własnych centrach przetwarzania danych.


Firma Oracle wprowadziła nową rodzinę usług w zakresie przetwarzania w chmurze, aby umożliwić przedsiębiorstwom łatwą migrację do chmury oraz usunięcie niektórych istotnych przeszkód na drodze do tego celu. Te pierwsze w swoim rodzaju usługi zapewniają dyrektorom ds. informatycznych więcej możliwości wyboru tego, gdzie wdrożą oprogramowanie korporacyjne, oraz naturalną i łatwą drogę migracji aplikacji o znaczeniu newralgicznym ze środowiska lokalnego do chmury.

Mimo że przedsiębiorstwa chętnie przenoszą swoje obciążenia korporacyjne do chmury publicznej, to w wielu przypadkach proces ten jest utrudniony przez problemy o charakterze biznesowym, czy prawnym oraz wymagania regulatorów. Dzięki firmie Oracle przedsiębiorstwa z każdej branży mogą teraz łatwiej przeprowadzić migrację i wreszcie zacząć czerpać korzyści z wydajności, ekonomiczności i innowacyjności chmury publicznej Oracle. Mogą też korzystać z chmury tam, gdzie chcą — na platformie Oracle Cloud lub w swoim własnym centrum przetwarzania danych. 

„Wspieramy naszych klientów w przejściu do chmury, aby pomóc im szybciej wprowadzać innowacje, rozwijać się i przeprowadzać transformację biznesową” — powiedział Thomas Kurian, prezes Oracle. „Dzisiejszy komunikat jest przełomowy. Ogłaszamy wiele nowych usług chmurowych, co sprawia, że Oracle staje się obecnie jedyną firmą na rynku usług chmury publicznej, zapewniającą klientom tak wiele opcji wyboru tego, gdzie i jak chcą korzystać z Oracle Cloud”.

Nowe rozwiązanie Oracle Cloud at Customer umożliwia przedsiębiorstwom czerpanie wszystkich korzyści z chmury (takich jak elastyczność, prostota i abonamentowy model cenowy) we własnym centrum przetwarzania danych. Dzisiejsza oferta jest pierwszą zaprezentowaną przez jakiegokolwiek dostawcę usług chmury publicznej, która jest w pełni kompatybilna z Oracle Cloud, ale dostępna w lokalnych centrach obliczeniowych. Użytkownicy mogą wykorzystywać nowe usługi do różnych celów - takich, jak odtwarzanie po awariach, projektowanie i testowanie aplikacji, czy dostrajanie obciążeń i elastyczne ich rozdzielanie. Ponieważ usługi są w pełni zarządzane przez Oracle, klienci uzyskują te same korzyści używając ich w Oracle Cloud, jak we własnych ośrodkach.

Dzięki przeniesieniu Oracle Cloud do swojego centrum przetwarzania danych klienci mogą:
-  mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi i spełnić wszystkie przepisy w zakresie suwerenności danych i lokalnego przechowywania danych, które wymagają tego, by dane klientów pozostały w centrum przetwarzania danych danej spółki lub w danym obszarze geograficznym; a jednocześnie wciąż czerpać korzyści z chmury;
-  zapewnić przenoszalność obciążeń pomiędzy środowiskiem chmurowym a lokalnym dzięki stosowaniu identycznych środowisk, zestawów narzędzi i interfejsów API w każdym z nich;
-  łatwo przenosić obciążenia Oracle i obciążenia innych firm pomiędzy chmurą a środowiskiem lokalnym w zależności od zmieniających się wymagań biznesowych;
-  zachować zgodność z przepisami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych, takimi jak standard PCI-DSS dla globalnego rynku kart kredytowych i debetowych, ustawa HIPAA obowiązująca amerykańską branżę medyczną, program FedRAMP dla rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, niemiecka ustawa o ochronie danych osobowych, brytyjska ustawa o ochronie danych oraz inne regulacje krajowe i branżowe.

Oferta Oracle Cloud at Customer składa się z następujących usług:
-  Infrastruktura: dostarcza elastyczną moc obliczeniową i pamięć masową, system plików, wirtualizację, system obiegu informacji oraz identyfikacji użytkowników, co pozwala na łatwe przenoszenie korporacyjnych obciążeń do chmury. Niebawem będą dostępne dodatkowe usługi IaaS, takie jak Containers oraz Elastic Load Balancer.
-  Zarządzanie danymi: umożliwia klientom korzystanie z wiodącej bazy danych do zarządzania danymi korporacyjnymi w chmurze za pomocą usługi Oracle Database Cloud. Bazowy zestaw usług w tej kategorii będzie uzupełniony o usługi chmurowe klasy Big Data, w tym Big Data Discovery, Big Data Preparation, Hadoop oraz Big Data SQL.
-  Projektowanie aplikacji: użytkownicy mogą tworzyć i publikować aplikacje Java w chmurze za pomocą usług Oracle Java Cloud, do których niebawem dołączą usługi programowania w różnych językach za pomocą narzędzi Java SE, Node.Js, Ruby oraz PHP.
-  Integracja korporacyjna: uproszczenie integracji aplikacji on-premise z aplikacjami chmurowymi i aplikacji chmurowych pomiędzy sobą za pomocą usług Oracle Integration Cloud. Wkrótce będą dostępne kolejne usługi tej kategorii dla wsparcia SOA, zarządzania API oraz Internetu Rzeczy.
-  Zarządzanie: ułatwia i ujednolica zarządzanie obciążeniami obliczeniowymi w systemach lokalnych i tych pracujących w chmurze Oracle Cloud.
Platforma Oracle Cloud cały czas znajduje nowych klientów. Obecnie obsługuje ponad 70 mln użytkowników i ponad 34 mld transakcji dziennie. Jest zainstalowana w 19 centrach przetwarzania danych na całym świecie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »