Technologie » Komputery

Oracle prezentuje pamięć masową ZS3

Nowa pamięć masowa Oracle ZS3 przyspiesza wykonywanie analiz biznesowych i przetwarzanie zapytań do baz danych oraz pomaga klientom ograniczyć ręczne dostrajanie baz danych Oracle o 65%. Jednocześnie zapewnia wyższą wydajność niż rozwiązania NetApp, EMC, IBM i HP.

Nowa seria pamięci masowych Oracle ZS3 pozwala klientom przyspieszyć przeprowadzanie analiz, zmniejszyć ryzyko i obniżyć koszty centrum przetwarzania danych dzięki wysokiej wydajności, dynamicznej automatyzacji i szerokiej zgodności operacyjnej z rozwiązaniami Oracle.
Oferowana przez Oracle pamięć masowa ZS3 udostępnia rekordową wydajność, co umożliwia klientom szybsze wykonywanie ważnych zadań biznesowych, takich jak optymalizowanie łańcucha dostaw czy kwartalne zamykanie ksiąg. Usprawnia też ocenę większej liczby scenariuszy inwestycyjnych i przetwarzanie zapytań do baz danych. Ułatwia dynamiczne reagowanie na potrzeby aplikacji, a zarazem skraca czas uzyskania pierwszych korzyści.

Aby uprościć wdrożenie i zwiększyć wydajność baz danych Oracle oraz zmniejszyć ich zapotrzebowanie na pamięć masową, rozwiązania z serii ZS3 wykorzystują dostępne jedynie w ofercie Oracle narzędzia i funkcje pamięci masowej:
o Nowy protokół Oracle Intelligent Storage Protocol (OISP) automatyzuje dostrajanie baz danych Oracle i administrowanie nimi. Dzięki OISP baza danych Oracle Database 12c przekazuje metadane do pamięci masowej Oracle ZS3, która może zautomatyzować dostrajanie i ograniczyć procesy wykonywane ręcznie o 65%, a zarazem zoptymalizować wydajność bazy danych i wyeliminować ludzkie błędy. W rezultacie klienci mogą zrobić więcej bez zwiększania liczebności personelu i szybciej realizować strategiczne projekty.
o Nowe funkcje Heat Map i Automatic Data Optimization (ADO) wprowadzone do baz danych Oracle Database 12c stosują różne poziomy kompresji w cyklu użytkowania danych, aby zapewnić stałą wysoką wydajność bazy i zmniejszyć niezbędną pojemność pamięci masowej.
o Technologia Hybrid Columnar Compression (HCC) kompresuje dane zawarte w bazie Oracle nawet 10-50-krotnie. Znacznie zmniejsza w ten sposób ilość potrzebnej pamięci masowej i przepustowość, co pozwala wygenerować spore oszczędności przez ograniczenie kosztów związanych z pamięcią masową, w tym kosztów infrastruktury, chłodzenia, przełączników, rurek kablowych i kabli, stelaży, powierzchni i serwisowania centrum przetwarzania danych.

Symetryczny system wieloprocesorowy (SMP), który pełni rolę systemu operacyjnego pamięci masowej ZS3, w pełni wykorzystuje architekturę nowej generacji, duży bufor i procesory wielordzeniowe, aby udostępnić użytkownikom stałą przepustowość na poziomie ponad 32 GB/s w jednym systemie. 
Seria ZS3 jest wyposażona w bufor Hybrid Storage Pool o zoptymalizowanej strukturze, która zapewnia 4-krotnie większą efektywność wykorzystania pojemności. Lepiej buforuje ważne dane i zwiększa wydajność zapisu, a w rezultacie pozwala uzyskać stały czas reakcji i minimalne opóźnienia. 
Dzięki inteligentnym algorytmom buforowania zastosowanym w rozwiązaniach ZS3 nawet 70% operacji I/O jest obsługiwanych z pamięci DRAM — o wielkości sięgającej 2 TB na system — która jest tysiąc razy szybsza niż napędy flash i 10 tys. razy szybsza niż zwykłe dyski twarde. Usprawnia to przetwarzanie zapytań i generowanie analiz.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »