Technologie » Komputery

Oracle prezentuje serwery następnej generacji oferujące nowe możliwości dla telekomunikacji

Oracle prezentuje serwery następnej generacji oferujące nowe możliwości dla telekomunikacji
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe serwery z serii Sun Netra i serwery typu blade umacniają pozycję firmy Oracle jako rynkowego lidera, oferując najbardziej kompletne, otwarte i zintegrowane rozwiązania sprzętowe wraz z portfelem oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych.

Firma Oracle wprowadziła do oferty dwa nowe serwery z serii Sun Netra, umacniając się w ten sposób na pozycji rynkowego lidera w branży telekomunikacyjnej.

Serwery te pozwalają dostawcom sprzętu sieciowego i operatorom telekomunikacyjnym sprostać gwałtownie rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe usługi – takie, jak bezprzewodowa transmisja danych w standardach 3G i 4G oraz telefonia VoIP.

·         Serwery z serii Sun Netra poszerzają kompletną, otwartą i zintegrowaną ofertę firmy Oracle obejmującą zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt dla branży telekomunikacyjnej, w tym serwery SPARC, serwery typu blade na platformie x86, serwery stelażowe, pamięć masową i infrastrukturę sieciową.

·         W połączeniu z bazami danych Oracle Database 11g i Oracle TimesTen In-Memory Database oraz platformą Oracle Fusion Middleware, serwery z serii Sun Netra oferują kompleksową sprzętową i programową platformę dla systemów telekomunikacyjnych.

·         Zastosowanie renomowanego systemu operacyjnego Oracle Solaris sprawia, że serwery z serii Sun Netra oferują niezwykle wysoką niezawodność i skalowalność wymaganą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez usługi telekomunikacji.

·         Architektura ATCA (Advanced Telecom Computing Architecture) zastosowana w serwerze Sun Netra CP3270 spełnia rosnące wymagania wydajnościowe, pobierając jednocześnie mało mocy i wydzielając niewielką ilość ciepła, co obniża koszty operacyjne w środowiskach o newralgicznym znaczeniu.

·         Serwer stelażowy klasy operatorskiej Sun Netra X4270 AC/DC firmy Oracle oferuje wysoką wydajność i energooszczędność oraz bezprecedensową gęstość upakowania w solidnej, zwartej obudowie.

Szczegółowe informacje dotyczące serwera Sun Netra CP3270 ATCA

·         Serwer Sun Netra CP3270 ATCA jest bardziej wydajny od poprzedniej generacji serwerów ATCA typu blade na platformie x86. Został on opracowany w celu zwiększenia wydajności aplikacji przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitego poboru mocy przez system i jego zapotrzebowania na chłodzenie.

·         Serwer uzyskał certyfikat zgodności trzeciego poziomu ze specyfikacją NEBS (Network Equipment-Building System), spełniając surowe wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej, pracy w środowisku o wysokiej temperaturze i odporności na wibracje w przypadku trzęsienia ziemi.

·         Serwer Sun Netra CP3270 ATCA obsługuje 32 GB dostępnej pamięci w postaci ośmiu slotów DIMM, jest łatwy w zarządzaniu i obsługuje systemy Oracle Solaris, Oracle Enterprise Linux, OracleVM i inne popularne systemy operacyjne oraz oprogramowanie do obsługi wirtualizacji.

Szczegółowe informacje dotyczące serwera Sun Netra X4270

·         Serwer Sun Netra X4270 podwaja zasoby obliczeniowe oraz obniża pobór mocy i zapotrzebowanie na chłodzenie w porównaniu z systemami poprzedniej generacji, co pozwala obniżyć koszty utrzymania sieci.

·         Sewer został wyposażony w 18 slotów DIMM, co sprawia, że jest on idealnie przystosowany do obsługi aplikacji intensywnie korzystających z pamięci – takich, jak baza danych Oracle TimesTen In-Memory Database. Obsługa ośmiordzeniowych procesorów podwaja liczbę wątków w porównaniu z wcześniejszymi serwerami z serii Sun Netra na platformie x86.

·         Serwer Sun Netra X4270 uzyskał certyfikat zgodności trzeciego poziomu ze specyfikacją NEBS, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka w przypadku obciążeń o newralgicznym znaczeniu.

·         Serwer jest łatwy w zarządzaniu i obsługuje systemy Oracle Solaris, Oracle Enterprise Linux, OracleVM i inne systemy operacyjne oraz oprogramowanie do obsługi infrastruktury wirtualizacji.

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »