Technologie » Komputery

Oracle przejmuje zasoby firmy Skire

Najlepsze aplikacje do zarządzania programami kapitałowymi i nieruchomościami działające w chmurze i wdrażane lokalnie, zostaną włączone do pakietu oprogramowania Oracle Primavera Project Portfolio Management.

Firma Oracle poinformowała o zawarciu umowy w sprawie przejęcia praw do większości zasobów firmy Skire, czołowego producenta aplikacji do zarządzania programami kapitałowymi i nieruchomościami. Oprogramowanie Skire zawiera kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania wszystkimi fazami projektów, od planowania i budowy po eksploatację. Umożliwia to firmom efektywne zarządzanie programami kapitałowymi i wdrożeniowymi.

Przez połączenie rozwiązań Skire i renomowanych funkcji oprogramowania Oracle Primavera firma Oracle chce utworzyć platformę zarządzania portfelem projektów (Enterprise Project Portfolio Management - EPPM), która będzie stanowić kompleksową ofertę dla właścicieli, operatorów, wykonawców i podwykonawców, obejmującą planowanie kapitałowe, budowę, eksploatację i utrzymanie.
Przewiduje się, że połączenie to umożliwi firmom zarządzanie swoimi projektami w sposób bardziej przewidywalny i z dokładniejszą kontrolą finansową, co poprawi rentowność i efektywność operacyjną.
Warunki umowy nie zostały ujawnione. Więcej informacji na temat transakcji można znaleźć pod adresem http://www.oracle.com/skire

„Przedsiębiorstwa wykonujące duże projekty są poddawane silnej presji dotyczącej terminów i kosztów ich realizacji" - powiedział Mike Sicilia, wiceprezes Oracle i dyrektor działu oprogramowania Oracle Primavera. „Włączenie rozwiązań Skire do pakietu Oracle Primavera pozwoli naszym klientom uzyskać pełną widoczność, automatyzację i kontrolę finansową obejmującą wszystkie projekty i programy, co ułatwi długoterminowe zarządzanie wzrostem".

„Branża finansów, budownictwa i nieruchomości od dawna dąży do zacieśnienia relacji i poprawy synchronizacji pomiędzy właścicielami i usługodawcami. Połączenie Oracle-Skire pozwala urzeczywistnić tę wizję" - powiedział Massy Mehdipour, założyciel i dyrektor generalny firmy Skire. „Niniejsza transakcja jest efektem wieloletniego zaangażowania naszych pracowników przy wspieraniu naszych klientów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wspólnie z Oracle zapewnimy im możliwość wyboru zarządzania z wykorzystaniem aplikacji działających w chmurze i uruchamianych lokalnie, obejmującego cały cykl życia EPPM".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »