Technologie » Komputery

Oracle rozszerza zakres umów chmurowych klasy SLA

Oracle - jako jedyny obecnie dostawca chmury - oferuje umowy SLA gwarantujące wydajność, możliwości zarządzania i dostępność klasy korporacyjnej.


Firma Oracle rozszerza zakres swoich umów klasy SLA, zapewniając klientom komfort pracy i pomoc tym przedsiębiorstwom, które już teraz chcą przenieść swoje newralgiczne obciążenia do chmury. Niedawno Oracle przedstawił gwarancję dostępności na poziomie 99,995% dla Oracle Autonomous Database, a teraz na jej podstawie prezentuje pierwszą w branży całościową gwarancję dla infrastruktury udostępnianej jako usługa (IaaS). Dzięki tym działaniom Oracle stał się obecnie jedynym dostawcą infrastruktury w chmurze, który oferuje gwarantowane poziomy usług z uwzględnieniem wydajności, możliwości zarządzania i dostępności, czyli trzech kluczowych aspektów, według których klienci oceniają dostawców. 

„Żaden dostawca chmury na świecie nie dorównuje gwarancjom zapewnianym przez Oracle” — powiedział Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów Oracle. „Nasza konkurencja oferuje ograniczone zobowiązania, a drobnym drukiem umieszcza w umowach niezliczone wyłączenia gwarancji. Umowy SLA firmy Oracle jako pierwsze w branży gwarantują wydajność, możliwości zarządzania i dostępność w chmurze”.

Klienci instytucjonalni wymagają od newralgicznych aplikacji biznesowych działania na jednakowym, niezawodnym poziomie. Muszą na przykład mieć pewność, że aplikacje biznesowe nie zawiodą ich, gdy będą zamykać kwartał lub przeprowadzać strategiczną analizę. Przedsiębiorstwa chcą też być w stanie natychmiast dodawać zasoby, gdy potrzebują dodatkowej mocy obliczeniowej do przeprowadzenia pilnych analiz lub obsłużenia zwiększonego popytu. 
 
Nowe umowy SLA stanowią integralną część strategii Oracle, która przewiduje udostępnienie infrastruktury chmurowej dla korporacyjnych obciążeń produkcyjnych. Te premierowe w skali całej branży warunki dają poczucie bezpieczeństwa klientom, którzy chcą przenieść obciążenia do chmury i wymagają nie tylko nieprzerwanej dostępności, lecz także jednakowej wydajności i stałej możliwości kontroli i modyfikacji infrastruktury chmurowej, która obsługuje ich newralgiczne aplikacje i bazy danych. Oracle zamierza rozszerzyć wprowadzone umowy SLA na wszystkie usługi autonomiczne na platformie Oracle Cloud, w tym na usługi stworzone z myślą o bazach danych, opracowywaniu aplikacji, mobilności i botach, integracji aplikacji i danych, przeprowadzaniu analiz, bezpieczeństwie i zarządzaniu.

„Klienci chcą, aby podane w umowach SLA zapewnienia dotyczące czasu pracy bez przestojów oznaczały nie tylko, że ich aplikacje są dostępne, lecz także że można nimi zarządzać i że działają one zgodnie z oczekiwaniami niezależnie od tego, gdzie znajduje się dana aplikacja” — powiedział Al Gillen, wiceprezes IDC ds. rozwoju oprogramowania i technologii open source. „Niestety wiele umów SLA dla chmur nie przewiduje tak szerokich zobowiązań. Nowe umowy SLA firmy Oracle dają klientom gwarancję niezbędną do bezpiecznego korzystania z newralgicznych aplikacji biznesowych w środowisku chmurowym”.

Na mocy zapisów nowych umów SLA dotyczących wydajności Oracle gwarantuje, że platforma Oracle Cloud Infrastructure w każdym dniu w danym miesiącu będzie zapewniać ponad 90% deklarowanej wydajności. Jeśli wydajność ta spadnie poniżej tego poziomu choćby na 44 minuty w miesiącu, klienci mogą zażądać rekompensaty zgodnie z warunkami świadczenia usług przez firmę Oracle. Inni dostawcy nie oferują gwarancji w zakresie wydajności. Ich zasoby chmurowe mogą zapewniać 1% podanej wydajności docelowej, a klient i tak musi uiszczać za takie niepełnowartościowe usługi pełną cenę. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »