Technologie » Komputery

Oracle udostępnił pakiet narzędzi Oracle Enterprise Manager 12c

Oracle rozszerza zakres obsługi zarządzania całym cyklem życia baz danych utworzonych w nowej technologii PDB (Pluggable Database) i udostępnianych jako usługa.

Firma Oracle poinformowała o udostępnieniu nowej wersji oprogramowania Oracle Enterprise Manager 12c, która stanowi rozwiązanie do zarządzania całym cyklem życia bazy danych Oracle Multitenant (opcji bazy danych Oracle 12c Enterprise Edition) w modelu DBaaS. Nowa wersja oprogramowania Oracle Enterprise Manager 12c oferuje największy wybór opcji udostępniania baz danych w modelu DBaaS. Umożliwia to administratorom oferowanie użytkownikom większych możliwości wyboru, zapewniając jednocześnie mniejszą czaso- i pracochłonność świadczenia usług.

Łącząc te nowe możliwości z dotychczasowymi możliwościami zarządzania maszyną bazodanową Oracle Exadata, klienci mogą szybko wdrażać skalowalne środowiska DBaaS umożliwiające świadczenie większej liczby usług z wyjątkowo wysoką wydajnością i dostępnością. Ponadto nowe optymalizacje modułu Oracle Real Application Testing umożliwiają szybką i uproszczoną weryfikację rutynowych operacji wykonywanych przez administratorów baz danych bezpośrednio w produkcyjnych chmurach prywatnych. Pozwala to podnieść jakość usług i zwiększyć produktywność administratorów oraz obniżyć koszty operacyjne.

Konsolidacja w oparciu o architekturę bazy danych Oracle 12c przeznaczoną do obsługi wielu klientów pociąga za sobą planowanie, migrację i testowanie nowych i dotychczasowych aplikacji, gdy klienci przechodzą na model DBaaS. Oprogramowanie Oracle Enterprise Manager 12c ułatwia tę konsolidację dzięki swoim unikatowym możliwościom automatyzacji różnych funkcji, począwszy od planowania, poprzez konfigurowanie, testowanie, pomiary zużycia zasobów i obciążanie opłatami, aż po monitorowanie i zarządzanie oraz optymalizację opcji Multitenant 12c.

Wersja ta oferuje następujące możliwości:

· Łatwa i zautomatyzowana migracja z poprzednich wersji na najnowszą wersję bazy danych Oracle 12c.

· Możliwości samoobsługi, w tym w zakresie udostępniania, monitorowania, tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania po awarii, i wycofywania z użytku usług PDB na potrzeby hostingu lub certyfikacji aplikacji korzystających z bazy danych Oracle 12c, co pozwala użytkownikom uzyskiwać dostęp do baz danych na żądanie.

· Tworzenie raportów dotyczących funkcji chargeback i showback, co umożliwia mierzenie i rozliczanie zużycia zasobów w przypadku korzystania z usług PDB.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »