Technologie » Komputery

Oracle w polu liderów raportu Gartnera w kategorii integracji danych

W opracowanym przez firmę Gartner raporcie „Magic Quadrant for Data Integration Tools” firma Oracle znalazła się w polu liderów.

Raport Magic Quadrant firmy Gartner(1) zalicza producentów do określonych segmentów w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do realizacji tej wizji.

Według firmy Gartner „Liderzy rynku narzędzi do integracji danych są pionierami w dziedzinie konwergencji narzędzi jednofunkcyjnych do postaci produktu, który zapewnia obsługę różnych metod udostępniania danych. Dostawcy ci doskonale radzą sobie w tradycyjnych architekturach IT, lecz także w powodzeniem wspierają nowe technologie – takie, jak usługi w modelu SOA”.

Firma Gartner uważa również, że „Liderzy mają znaczny udział koncepcyjny w rynku, a także dysponują wykwalifikowanymi kadrami, które umieją się posługiwać oferowanymi narzędziami oraz są zawsze do dyspozycji. Producenci tacy kształtują w znacznym stopniu tendencje rynkowe, udostępniając w swoich produktach nowe możliwości funkcjonalne oraz identyfikując nowe rodzaje problemów biznesowych, przy rozwiązywaniu których mogą znacznie pomóc narzędzia do integracji danych”.

Informacje o pakiecie Oracle Data Integration

Pakiet Oracle Data Integration umożliwia przedsiębiorstwom tworzenie i wdrażanie działających w czasie rzeczywistym architektur zorientowanych na udostępnianie danych oraz zarządzanie nimi w środowiskach SOA, w systemach analitycznych (BI) oraz hurtowniach danych.

W pełni ujednolicone środowisko łączy wszystkie elementy procesu integracji danych ― przenoszenie danych w czasie rzeczywistym oraz masowe przenoszenie danych, transformację, synchronizację, zapewnianie wysokiej jakości danych oraz usługi ich udostępniania.

Pakiet Oracle Data Integration, wchodzący w skład platformy Oracle Fusion Middleware, to kompleksowy, zintegrowany zestaw produktów do zarządzania danymi, który pozwala przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność i produktywność w nowoczesnych środowiskach Fast Data, Big Data, i Cloud computing.

W skład pakietu wchodzą m.in. rozwiązania Oracle Data Integrator Enterprise Edition, Oracle GoldenGate, Oracle Enterprise Data Quality oraz Oracle Data Services Integrator - pozwalają one zapewnić aktualność, dokładność i spójność informacji w systemach heterogenicznych o wysokiej dostępności, a także w systemach analitycznych.

(1) Gartner, Inc., “Magic Quadrant for Data Integration Tools,” by Eric Thoo, Ted Friedman, Mark A. Beyer, 18 października 2012.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »