Technologie » Komputery

Oracle wprowadza na rynek nowy system pamięci masowej FS1 oparty w całości na technologii flash

Znakomita wydajność technologii flash, skalowalność i wyjątkowa zgodność operacyjna sprawiają, że system Oracle All Flash FS1 pokonuje macierze EMC XtremIO przy obsłudze wielu równoczesnych obciążeń mieszanych.


Firma Oracle rozszerzyła swoją ofertę pamięci masowej flash, wprowadzając na rynek oparty w całości na technologii flash model Oracle FS1 Flash Storage System. Nowy system pamięci masowej Oracle All Flash FS1 cechuje się znakomitą wydajnością technologii flash, skalowalnością pojemności oraz sprawnym udostępnianiem zasobów. Rozwiązanie stworzono z myślą o obsłudze równoczesnych obciążeń mieszanych, takich jak OLTP i szybkie tworzenie kopii zapasowych, zarówno w korporacyjnych środowiskach SAN, jak i w chmurach prywatnych lub publicznych. Zapewnia nawet 64 domeny oparte w całości na pamięci flash, które umożliwiają bezpieczną izolację danych w środowiskach chmur obsługujących wielu klientów i priorytetową obsługę operacji we-wy. System można rozszerzyć do niemal 1 PB nieskompresowanej pojemności flash, a jego pierwsze uruchomienie zajmuje niecałe 30 minut.

System All Flash FS1 wyróżnia się znakomitą wydajnością obsługi operacji we-wy i niewielkimi opóźnieniami. Przeprowadzone dla klientów testy uruchamiania jednoczesnych obciążeń dla małych i dużych bloków wykazują opóźnienie poniżej jednej milisekundy. System osiąga nawet 8-krotnie lepszą liczbę operacji we-wy na sekundę i 9,7-krotnie szybszą przepustowość zapisu niż rozwiązanie EMC XtremIO*. 

Oracle All Flash FS1 to jedyny system pamięci masowej oparty w całości na technologii flash, który został zaprojektowany pod kątem bazy danych i aplikacji Oracle. System All Flash FS1 pozwala wykorzystać zalety technologii Oracle Hybrid Columnar Compression, która jest dostępna tylko w pamięciach masowych Oracle i stanowi najbardziej zaawansowaną w branży technologię do redukcji ilości danych. Hybrid Columnar Compression standardowo zapewnia współczynnik kompresji 10:1 — to niemal dwukrotnie większy stopień redukcji danych niż ten uzyskiwany zwykle za pomocą technik deduplikacji, co pozwala zmniejszyć wymagania w zakresie pojemności pamięci masowej i przyspieszyć obsługę zapytań w bazie danych Oracle. 

System All Flash FS1 jest również wyposażony w profile flash — to dostosowane fabrycznie, zoptymalizowane profile udostępniania dla bazy danych i aplikacji biznesowych Oracle, pomagające uprościć i przyspieszyć przydzielanie pamięci masowej flash oraz wdrażanie aplikacji. Oracle All Flash FS1 to najlepszy w branży skalowalny, dwuwęzłowy system oparty w całości na technologii flash, który może obsługiwać setki baz danych Oracle i udostępniać pamięć masową flash każdej z nich.

*) „EMC XTREMIO PERFORMANCE REPORT: Test Methodology and Performance Results of EMC XtremIO Version 2.4 SP1” (RAPORT DOTYCZĄCY WYDAJNOŚCI SYSTEMU EMC XTREMIO: metodologia testów i wyniki pomiarów wydajności systemu EMC XtremIO w wersji 2.4 SP1), data publikacji: wrzesień 2014 r. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »