Technologie » Komputery

Oracle wprowadza na rynek platformę serwerową Sun Netra 6000

Oracle wprowadza na rynek platformę serwerową Sun Netra 6000
Zobacz więcej zdjęć »
Firma umacnia się na pozycji lidera dzięki udostępnieniu najbardziej kompleksowej w branży oferty rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych.

Rozszerzając swoją serię serwerów o najwyższej odporności na awarie, firma Oracle zaprezentowała platformę serwerową Sun Netra 6000 (zwaną także serwerem kasetowym) przeznaczoną dla branży telekomunikacyjnej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Firma Oracle posiada najbardziej kompleksową ofertę rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej ― od serwerów, systemów pamięci masowej i infrastruktury informatycznej po systemy wspierania działalności biznesowej i operacyjnej o znaczeniu krytycznym oraz platformy do świadczenia usług. Wprowadzenie na rynek platformy Sun Netra 6000 oznacza dalsze umocnienie się firmy Oracle na pozycji lidera w tym obszarze.

Platforma Sun Netra 6000 oferuje te same zaawansowane cechy, które udostępnia system modułowy Sun Blade 6000 firmy Oracle, a w tym zaawansowane możliwości sieciowe modułów blade, uproszczone możliwości zarządzania oraz maksymalny poziom niezawodności. Ponadto oferuje szereg cech klasy "carrier-grade", takich jak certyfikat zgodności ze specyfikacją NEBS (Network Equipment Building System) oraz wydłużony okres pomocy technicznej w okresie eksploatacji. Certyfikat NEBS pomaga obniżyć koszty i ryzyko oraz pozwala klientom szybciej wprowadzać na rynek nowe usługi. Certyfikat ten jest wymagany w przypadku wdrożeń w centrach telekomunikacyjnych.

Platforma Sun Netra 6000 oferuje operatorom telekomunikacyjnym i dostawcom sprzętu sieciowego ekonomiczny system modułów serwerowych blade o wysokim poziomie wydajności, który został zaprojektowany w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na aplikacje takie, jak systemy do świadczenia usług medialnych oraz systemy wspomagania działalności operacyjnej i biznesowej (OSS/BSS).

Obecnie system modułowy Sun Netra 6000 składa się z obudowy Sun Netra 6000 AC oraz z serwerów blade Sun Netra T6340 wyposażonych w procesory UltraSPARC T2+, działających pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris. System ten może obsługiwać nawet największe obciążenia, w tym wielowątkowe aplikacje internetowe oraz zaawansowane internetowe usługi telekomunikacyjne. Ponadto udostępnia serwery blade o największej w branży pojemności pamięci sięgającej 256 GB.  

Platforma Sun Netra 6000 zapewnia operatorom telekomunikacyjnym i dostawcom sprzętu sieciowego następujące unikatowe korzyści:

·         najwyższy poziom energooszczędności;

·         najwyższa w branży niezawodność dzięki możliwości wymiany i podłączania serwerów blade podczas pracy;

·         uproszczone zarządzanie dzięki niewymagającym zarządzania sieciowym modułom serwerowym Sun Blade oraz technologii zarządzania Oracle Integrated Light-out Management (ILOM);

·         niezrównane możliwości dalszej rozbudowy i wyjątkowa łatwość obsługi;

·         wyjątkowo wysoka gęstość rdzeni i wątków oraz technologia wirtualizacji wbudowana w moduł serwerowy Sun Netra T6340;

·         niski całkowity koszt posiadania. 

Systemy klasy operatorskiej z serii Sun Netra są oferowane przez firmę Oracle w wersjach z różnymi procesorami, obudowami i systemami operacyjnymi do wyboru. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi szyfrowania z maksymalną szybkością, na jaką pozwala okablowanie, system zapewnia bezpieczeństwo już w wersji standardowej, umożliwiając nawiązywanie bezpiecznych połączeń na potrzeby realizacji transakcji online i połączeń telekomunikacyjnych. 

Informacje dodatkowe·  Sun Netra Carrier Grade Servers

·  Sun Netra 6000 Modular System ·  Oracle w sektorze telekomunikacji  

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com 

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych. 

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »