Technologie » Komputery

Oracle wśród liderów w dziedzinie korporacyjnych serwerów aplikacji

Oracle wśród liderów w dziedzinie korporacyjnych serwerów aplikacji
Zobacz więcej zdjęć »
W raporcie „Magic Quadrant for Enterprise Application Servers (EAS)” firmy Gartner, Oracle znalazł się w kwadrancie liderów(1). Technologia korporacyjnych serwerów aplikacji Oracle obejmuje Oracle WebLogic Server, wraz z powiązaną z nim technologią Oracle Application Grid.

Raport Magic Quadrant firmy Gartner zalicza producentów do określonych segmentów rynku, oceniając kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność jej realizacji.

Pakiet Oracle WebLogic Suite 11g łączy niezrównaną wydajność, skalowalność, efektywność i łatwość zarządzania w jednym, ujednoliconym produkcie opartym na serwerze aplikacji. W jego skład wchodzi najwydajniejszy na świecie serwer aplikacji Oracle WebLogic Server, a także rozwiązania Oracle Coherence, Oracle JRockit, Oracle JDeveloper 11g i Oracle Enterprise Manager.

Pakiet Oracle WebLogic Suite 11g jest zoptymalizowany pod kątem potrzeb nowoczesnych systemów informatycznych. Jego celem jest udostępnianie większej mocy obliczeniowej na mniejszej liczbie serwerów. Pakiet ten stanowi najlepszą podstawę do integracji i obsługi innych produktów działających na platformie Oracle Fusion Middleware, w tym pakietów Oracle SOA Suite i Oracle WebCenter Suite oraz oprogramowania Oracle Identity Management.

Oracle WebLogic Server 11g to najbardziej kompleksowa platforma technologii Java służąca do opracowywania, wdrażania i integracji aplikacji dla przedsiębiorstw. Stanowi ona podstawę infrastruktury Application Grid ― jest to architektura, która pozwala znacznie obniżyć koszty operacyjne uruchamiania aplikacji w warstwie pośredniej, co znacznie podwyższa ogólny poziom obsługi aplikacji oraz ich wydajność.

Wypowiedź towarzysząca

„W dzisiejszym środowisku biznesowym firmy muszą mieć możliwość wdrażania aplikacji, które można szybko i ekonomicznie skalować, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby biznesowe" ― powiedział Steven Harris, wiceprezes ds. rozwoju produktów w firmie Oracle. „Uważamy, że umieszczenie firmy Oracle w polu liderów w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dotyczącym korporacyjnych serwerów aplikacji jest najlepszym potwierdzeniem naszego konsekwentnego zaangażowania w udostępnianie kompleksowej, otwartej i zintegrowanej infrastruktury serwerowej, zapewniającej wyjątkową wydajność, skalowalność, efektywność i łatwość zarządzania”.

(1) Gartner Inc. „Magic Quadrant for Enterprise Application Servers”, autorzy: Yefim V. Natis, Massimo Pezzini i Kimihiko Iijima, 24 września 2009 r.

Informacje dodatkowe

Od ponad 32 lat Oracle jest liderem innowacji technologicznej wpływającym na sposoby prowadzenia biznesu. Więcej informacji na temat najnowszych technologii Oracle oraz historii innowacji można znaleźć w witrynie Innovation Showcase pod adresem oracle.com/innovation. Konferencja Oracle OpenWorld (11-15 października) umożliwia kontakt z twórcami innowacyjnych rozwiązań z firmy Oracle i z firm partnerskich. Więcej informacji pod adresem oracle.com/openworld.

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą oprogramowania biznesowego. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle jest zarejestrowanym znakiem towarowym korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »