Technologie » Komputery

Oracle zapewnia ciągłe wsparcie dla pakietu OpenOffice.org

Oracle zapewnia ciągłe wsparcie dla pakietu OpenOffice.org
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Oracle poinformowała o swoim udziale w konferencji ODF Plugfest odbywającej się w dniach 14 i 15 października w Brukseli, dowodząc tym ciągłego zaangażowania w sprawy społeczności użytkowników pakietu OpenOffice.org.

W piątą rocznicę uznania formatu Open Document Format (ODF) za standard międzynarodowy firma Oracle wyraziła swój podziw dla społeczności OpenOffice oraz dla organizacji OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards) za ich działania. Potwierdziła też przedłużenie swojego wsparcia dla pakietu OpenOffice.org wykorzystującego format ODF.

·         Coraz liczniejszy zespół programistów Oracle, inżynierów ds. kontroli jakości oraz pracowników zajmujących się interfejsem użytkownika będzie kontynuował prace nad rozwijaniem, ulepszaniem i serwisowaniem pakietu OpenOffice.org. Jest to oprogramowanie klasy open source, które zawiera już 7,5 mln linii kodu.

·         Firma Oracle zademonstrowała swoje zaangażowanie w rozwój pakietu OpenOffice.org, udostępniając nowe wersje tego bezpłatnego produktu tworzonego we współpracy ze społecznością – są to wersje OpenOffice.org 3.2.1 i OpenOffice.org 3.3 Beta. Obydwie te wersje zawierają nowe, lepsze funkcje oraz zapewniają większą wydajność dzięki wprowadzeniu nowych narzędzi i rozszerzeń. Społeczność wniosła znaczny wkład w rozwój pakietu, współpracując przy jego lokalizacji, kontroli jakości, zapewnieniu przenośności oraz tworzeniu dokumentacji i interfejsu użytkownika.

·         Poprzez inwestowanie znacznych zasobów w opracowywanie, testowanie, optymalizację i obsługę innych technologii open source, takich jak MySQL, GlassFish, Linux, PHP, Apache, Eclipse, Berkeley DB, NetBeans, VirtualBox, Xen i InnoDB, firma Oracle inwestuje w ich przyszły rozwój i w przyszłe korzyści dla społeczności, które nad nimi pracują.

·         Liczba użytkowników pakietu OpenOffice.org przekroczyła już 100 mln. Jest to najbardziej zaawansowany, najbogatszy w funkcje pakiet biurowy oparty na otwartym dostępie do kodu źródłowego. Firma Oracle uważa format ODF za kluczowy element zapewniający większą zgodność operacyjną oraz większy wybór użytkownikom komputerów PC.

Informacje dodatkowe

  • Oracle i OpenOffice.org Webcast
  • Oracle wspiera Open Source
  • Oracle Open Office
  • OSS – zasoby technologiczne
  • OpenOffice.org
  • Planet OpenOffice.org – blogi społecznościowe
  • “Open for Business” – autor: Rich Schwerin

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »