Rozrywka i wypoczynek » Sport

Organizatorzy III RAFAKO Półmaraton Racibórz zapraszają wolontariuszy

Organizatorzy III RAFAKO Półmaraton Racibórz zapraszają wolontariuszy
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad 200 wolontariuszy wsparło ubiegłoroczną edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga do miasta tłumy biegaczy z całego świata, więc w tym roku ich pomoc również będzie nieoceniona.

Bieg odbędzie się 27 sierpnia, ale organizatorzy już zapraszają wszystkich chętnych, którzy i tym razem chcą zabezpieczać imprezę, aby nadsyłali swoje zgłoszenia.

W niedzielę, 27 sierpnia zaplanowano kolejną, III edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz. Największa miejska impreza biegowa cieszy się powodzeniem wśród biegaczy z Polski, a nawet dalekiej zagranicy. Zapisy na tegoroczny bieg już trwają. W każdej chwili można dopisać się do listy startowej: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891.

RAFAKO Półmaraton Racibórz to nie tylko wspaniała zabawa  i atmosfera, ale przede wszystkim ogromne wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a biegacze komfortowo pokonali cały dystans potrzebnych jest wiele rąk do pracy. Oprócz stałego zespołu, który od miesięcy pracuje nad tym, aby impreza była wspaniała, w samym dniu startu potrzebne są osoby do zabezpieczania trasy, dbania o wyposażenie punktów żywieniowych, nawadniania oraz wręczania medali po przekroczeniu mety. Tym wszystkim w ubiegłym roku zajmowali się wolontariusze - silna i niezwykle zgrana ponad 200-osobowa grupa, która doskonale zadbała o półmaratończyków, a tym samym miała swój wkład w organizację jednej z najlepszych imprez biegowych w kraju.
W tym roku ich pomoc również będzie niezastąpiona, dlatego organizatorzy biegu już teraz apelują do wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc przedsięwzięcie, aby zgłaszali się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, tel. 32 415-37-17, email: osir.raciborz@wp.pl . - Zapraszamy grupy zorganizowane, kluby sportowe, organizacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, które 27 sierpnia chcą spędzić z nami, wspólnie zabezpieczając III RAFAKO Półmaraton Racibórz - informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, dyrektor biegu. 

Każdy wolontariusz otrzyma pakiet zawierający m.in. pamiątkową koszulkę techniczną oraz bon żywnościowy, a w razie potrzeby - także oficjalne zaświadczenie o udziale w wydarzeniu.

***


Autor tekstu i zdjęć: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***
III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl 
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »