Firma » Biznes

OSM Piątnica drugą najprężniej działającą mleczarnią w Polsce

OSM Piątnica drugą najprężniej działającą mleczarnią w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
OSM Piątnica zdobyła II miejsce w III Rankingu Spółdzielni Mleczarskich zorganizowanym przez Forum Spółdzielni Mleczarskich. Firma uplasowała się także na drugiej pozycji w VI Rankingu Zakładów Mleczarskich dwutygodnika „Agro Trendy”.

OSM Piątnica została uznana za jedną z najlepiej rozwijających się mleczarni w kraju. Firma została wysoko oceniona w dwóch niezależnych rankingach branżowych.

Mleczarnia z Piątnicy znalazła się na II miejscu w III Rankingu Spółdzielni Mleczarskich zorganizowanym przez Forum Spółdzielni Mleczarskich. Firma zajęła również II pozycję w Klasyfikacji Generalnej VI Rankingu Zakładów Mleczarskich dwutygodnika „Agro Trendy”. W ramach rankingu mleczarnia otrzymała także tytuł „Lidera Dotacji” przyznany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za pozyskanie największej liczby środków pomocowych z Unii Europejskiej. 

Celem Rankingu Spółdzielni Mleczarskich zorganizowanego już po raz trzeci przez Forum Spółdzielni Mleczarskich było wyłonienie najprężniej działających przedsiębiorstw, które pomimo spowolnienia gospodarczego i dekoniunktury rynkowej wyróżniają się pod względem dynamiki przychodów oraz zysków. Ankietę rankingową wypełniło 14 polskich mleczarni. Przy ich ocenie uwzględniono 23 mierniki pogrupowane w 5 perspektyw modelu oceny rankingowej: finansowej, klientów, procesowej, potencjału oraz dostawców. W każdej z nich OSM Piątnica otrzymała wysoką liczbę punktów, plasując się w rankingu zbiorczym na drugiej pozycji. Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas VII Forum „Polska spółdzielczość mleczarska w UE – szanse i zagrożenia”, które odbyło się pod koniec września w Augustowie.

Drugi z rankingów, który został opracowany przez dwutygodnik „Agro Trendy” miał za zadanie wyłonienie liderów rynku w 4 kategoriach – ekspansji, eksportu, efektywności oraz dotacji. W Klasyfikacji Generalnej rankingu mleczarnie były oceniane w oparciu o dane finansowe, takie jak przychody i zysk ze sprzedaży oraz wielkość kapitałów własnych. OSM Piątnica zdobyła w powyższej klasyfikacji II miejsce. Mleczarnia uplasowała się także na II pozycji w kategorii „Lider Ekspansji” oraz znalazła się wśród „Liderów Efektywności”. Spółdzielnia z Piątnicy została dodatkowo nagrodzona za pozyskanie największej spośród wszystkich polskich mleczarni liczby środków pomocowych z Unii Europejskiej. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał OSM Piątnicy tytuł „Lidera Dotacji”. Uroczystemu wręczeniu nagród w VI Rankingu Zakładów Mleczarskich dwutygodnika „Agro Trendy” towarzyszyła konferencja „Przyszłość branży mleczarskiej: szanse i zagrożenia”, która miała miejsce 14 października br. w Warszawie. Honorowy patronat nad konferencją oraz Rankingiem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Rynku Rolnego, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska. 

„Wysoka pozycja OSM Piątnica w dwóch najważniejszych dla branży mleczarskiej rankingach jest wynikiem wieloletniej pracy naszej mleczarni. Pomimo trudnej sytuacji na rynku udało się nam zachować płynność finansową, a także uzyskać wzrost wartości sprzedaży naszych produktów. Nie byłoby to możliwe bez zaufania, jakim obdarzyli nas konsumenci. Sukces mleczarni w Piątnicy polega przede wszystkim na produkowaniu najwyższej jakości, naturalnych wyrobów. Staramy się sprostać rosnącym wymaganiom rynku, dlatego stawiamy na innowacyjne technologie oraz nowoczesne rozwiązania” – mówi Zbigniew Kalinowski – prezes OSM Piątnica. – „Wiele inwestycji zrealizowanych przez OSM Piątnica nie byłoby także możliwych bez środków, które udało się nam uzyskać na rozwój mleczarni z Unii Europejskiej” – dodaje prezes.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »