Gospodarka » Przemysł

"Oświecone" Targi Światło 2009

"Oświecone" Targi Światło 2009
Zobacz więcej zdjęć »
W tym roku na odwiedzających Targi Światło czeka nie lada gratka. Architekci będą mogli spotkać się z guru światowej architektury Giampiero Peia, który poprowadzi dla nich warsztat, sponsorowany przez OSRAM. Przedstawiciele samorządów i zarządcy dróg poznają praktyczne aspekty oświetlenia ulic...

A wszyscy odwiedzający przekonają się dlaczego energooszczędne źródła światła są bardziej konkurencyjne od tradycyjnych i jakie produkty zdominują rynek w niedalekiej przyszłości. 

Firma OSRAM, czołowy producent źródeł światła na świecie, od wielu lat jest obecna na tych najważniejszych targach sprzętu oświetleniowego w Polsce. Uczestniczy w nich nie tylko jako jedna z firm prezentująca swoje najnowsze rozwiązania, ale także współorganizuje konkurs „Światło dla...". Co roku w jego ramach wyłaniane są najlepsze projekty oświetleniowe wykorzystujące diody LED, a biorą w nim udział projektanci, studenci i absolwenci uczelni wyższych, do których konkurs jest skierowany. W tym roku OSRAM swoją aktywność zaprezentuje w jeszcze większym zakresie - jako sponsor oraz uczestnik seminariów i warsztatów.

Wielkim wydarzeniem dla architektów i projektantów z całej Polski będzie warsztat „Architektura, Światło, Przestrzeń", który poprowadzi Giampiero Peia, światowej sławy architekt, wielokrotnie nagradzany za swoje dokonania w międzynarodowych konkursach architektonicznych. Jest on również założycielem Peia Associati Studio w Mediolanie, pracowni zajmującej się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem energooszczędnych systemów oświetlenia. Firma OSRAM rozszerzy spotkanie o prezentację nowej generacji LED i ich zastosowań w architekturze. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie, ponieważ mogą być stosowane nie tylko w architekturze zewnętrznej i wewnętrznej, ale stwarzają też nowe, bardzo atrakcyjne możliwości dla architektów projektujących oświetlenie wszędzie tam, gdzie wymagane jest minimalne zużycie energii elektrycznej. Sponsorem spotkania z Giampiero Peią będzie między innymi firma OSRAM.

OSRAM będzie uczestniczył również w seminarium „Oświetlenie drogowe", skierowanym do przedstawicieli samorządów i zarządców dróg. Tematyka spotkania będzie dotyczyła problemów związanych z oświetleniem dróg i ulic oraz alternatywnych rozwiązań umożliwiających zmniejszenie kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych. Reprezentujący firmę OSRAM dr inż. Andrzej Wiśniewski opowie też o nowoczesnych źródłach światła, które doskonale sprawdzają się w oświetleniu infrastruktury ulicznej.

W tym roku na stoisku wystawowym OSRAM hasłem przewodnim będzie „energooszczędność". Odwiedzający będą mogli poznać nowoczesne rozwiązania pozwalające na znaczną oszczędność energii elektrycznej. Wśród produktów będzie można zobaczyć m.in. halogeny energooszczędne i innowacyjne żarówki LED, które w przyszłości zastąpią tradycyjne energochłonne żarówki. - Chcemy zainteresować zwiedzających produktami przeznaczonymi dla indywidualnego konsumenta. Jest to doskonała okazja, aby przekonać się w jak prosty sposób można zamienić zwykłe żarówki na energooszczędne rozwiązania, które pomogą chronić środowisko naturalne i jednocześnie zapewnią nam znaczne oszczędności w domowym budżecie - mówi Magdalena Bogusz, Marketing Manager firmy OSRAM. - Liczymy również na to, że sporym zainteresowaniem będą cieszyły się innowacyjne rozwiązania oparte na technologii diod elektroluminescencyjnych (LED), które są już teraz stosowane w nowoczesnych apartamentach, a dzięki swoim unikalnym właściwościom, już niebawem mogą stać się wiodącymi rozwiązaniami na rynku.

Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego - Światło 2009 odbędą się dniach 23 - 25 marca w Warszawskiej Hali Wystawienniczej EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (wjazd od ul. Bema). Stoisko firmy OSRAM znajdować się będzie w hali 1 miejsce C4.

Warsztat „Architektura, Światło, Przestrzeń" rozpocznie się 24 marca w sali C o godzinie 10.30.

Seminarium „Oświetlenie drogowe" rozpocznie się 23 marca w sali A o godzinie 10.30Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2016-05-12 22:25:48

    Wystawcy dbają o swoje stoiska, mieli fajne ekspozytory reklamowe, podobne widziałem na www.galmetbis.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »