Technologie » Komputery

Oszczędność kosztów firmowych a wirtualizacja serwerów

Oszczędność kosztów firmowych a wirtualizacja serwerów
Zobacz więcej zdjęć »
Lepsze wykorzystanie możliwości serwerów oraz ich integracja, szybsze dostarczenie usług dla biznesu – to tylko niektóre korzyści, jakie może osiągnąć firma po wdrożeniu wirtualizacji serwerów.

Na czym dokładnie polega działanie tego mechanizmu, dla kogo jest on przeznaczony i dlaczego nie należy się go obawiać – tłumaczy Marcin Bręczewski, dyrektor działu wsparcia IT z firmy IT Company.

Wirtualizacja – co to takiego?

Najprościej mówiąc jest to technologia, dzięki której aplikacje czy systemy są uruchomione na jednym serwerze i – co więcej – każde z tych środowisk może działać na innym systemie operacyjnym. W obrębie serwera są więc wydzielane mniejsze obszary wirtualne, które funkcjonują niezależnie od innych. Przekłada się to na pełne wykorzystanie zasobów serwera, jego mocy obliczeniowej i szybsze funkcjonowanie całego mechanizmu – zarówno optymalizację pracy wewnątrz firmy, jak również obsługę klientów. Korzyści płynące z zastosowania wirtualizacji wydają się oczywiste. Coraz więcej firm chce redukować koszty i zauważa, że zmniejszenie zapotrzebowania na dodatkowe sprzęty komputerowe, energię, czy przestrzeń przeznaczoną na serwerownię opłaca się w dłuższym okresie czasu. Zakup jednego, bardziej wydajnego serwera najczęściej jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż kupowanie kilku słabszych. – Warto też zauważyć, ze wirtualizacja serwerów to rozwiązanie już nie tak kosztowne jak kilka lat temu i mogą sobie na nie pozwolić również małe i średnie przedsiębiorstwa. Na początku zawsze przeprowadzane jest badanie potrzeb klienta, aby stwierdzić, jaki pakiet serwerowy jest mu potrzebny – tłumaczy Marcin Bręczewski.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://magazynit.pl/it-solutions/oszczednosc-kosztow-firmowych-a-wirtualizacja-serwerow.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »