Firma » Praca

Outsourcing w obowiązkach płatniczych firmy

Outsourcing w obowiązkach płatniczych firmy
Zobacz więcej zdjęć »
Działy finansowe oraz działy kadr i płac ściśle ze sobą współpracują w sumiennym wypełnianiu swoich obowiązków wynikających bezpośrednio z usankcjonowanej umowy o zatrudnienie z pracownikami.

Realizacja tych zadań przez wewnętrzne jednostki należące do firmy staje się domeną jedynie wyjątkowo bogatych przedsiębiorstw o konserwatywnej strukturze.Teraźniejszość: Outsourcing obsługi księgowej i płatniczej

W chwili obecnej outsourcing kadr i płac nie jest wyłączną domeną dużych przedsiębiorstw, żeby nie powiedzieć: korporacji. Z racji na opłacalność i wygodę tego rozwiązania coraz częściej właściciele niekoniecznie dużych zakładów pracy starają się cedować obowiązki wynikające z umów pracowniczych na podmioty zewnętrzne.

Finanse nie są jedyną przesłanką-firmy prowadzące obsługę księgową, kadrową i płatniczą swoich klientów z reguły zatrudniają wyjątkowo doświadczonych i świetnie przygotowanych specjalistów. Niesłychanie ważną przesłanką dla wykorzystania usług outsourcingu kadr i płac pozostaje podejście "up-to-date" w kwestii zmieniających się standardów prowadzenia rozliczeń i przepisów wykonawczych poszczególnych urzędów.Jakie zadania realizuje zewnętrzna obsługa księgowo-płatnicza?

Podmioty księgowe obsługujące klientów korporacyjnych zajmują się dokładnie tym, co działy HR. Poprzez outsourcing kadr i płac tak samo pracownicy objęci są regularnym wyliczaniem wynagrodzeń, ich transferowaniem i przejrzystością. Usługi outsourcingu kadr i płac realizują swoje obowiązki w stosunku do organów ubezpieczeniowych i podatkowych, przygotowując stosowne deklaracje i wpłacając zaliczki na poszczególne daniny publiczne.

Outsourcing płac gwarantuje przejrzystość-jest to jeden z najważniejszych elementów polityki płacowej podkreślany przez pracowników! Firma zewnętrzna przygotuje wydruki zgodne z formularzem RMUA, a także przekaże pracownikom doroczne deklaracje PIT. Niektórzy usługodawcy zajmują się również samodzielnym prowadzeniem całościowej polityki kadrowo-księgowej, z realizacją przelewów włącznie.Co z tego wynika dla pracodawcy i pracownika?

Pracodawca może liczyć na znacznie niższy koszt obsługi płatniczej swoich pracowników, stały dostęp do dokumentacji płatniczej w formie on-line. Usługodawca gwarantuje profesjonalizm świadczonych usług, kompleksowe podejście do każdego problemu i zgodność podejmowanych działań z aktualną literą prawa. Wszystko jest gwarantowane dodatkowo polisą OC firmy outsourcingowej.

Pracownik liczyć może na przejrzystość, wygodny dostęp do pasków z wypłatami i profesjonalne prowadzenie ewidencji płatniczej. Badania pokazują, iż w kwestiach wykonawczych dotyczących pracownicy bardziej ufają outsourcingowi, niż własnym przełożonym. Podnosi to więc całościowe zaufanie pracownika do firmy, w której pracuje!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLCRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »