Rozrywka i wypoczynek » Sport

Ożóg i Żakowski w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata, Tomek Janiak ze srebrnym medalem Masters

Aż dwóch Polaków uplasowało się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata w kitesurfingu. Błażej Ożóg został sklasyfikowany na piątej a Maks Żakowski na ósmej pozycji. Tomek Janiak, który zajmował mocną, szóstą pozycję, po słabszym dniu zajął ostatecznie 16 miejsce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zdobył jednak srebrny medal w kategorii Masters. Tytuł Mistrza Świata wywalczył zasłużenie Niemiec Florian Gruber, wyprzedzając niepokonanego od 2 lat Johnn’ego Heineken’a i Maxim’a Nocher’a. Wśród kobiet triumfowała Erika Heineken pokonując Steph Bridge i młodziutką Rosjankę Elenę Kalininę.

O prymat w kiteracingu rywalizowało na chińskiej wyspie Hainan blisko 160 zawodników i zawodniczek. Polskę reprezentowała silna, 9-osobowa kadra. Zawody trwały 5 dni, w ciągu których w sumie rozegrano 17 wyścigów dla mężczyzn i 14 dla kobiet.

W trakcie niemal całych zawodów wiał silny wiatr, co bardzo odpowiadało Amerykanom. Warunki pogorszyły się dopiero ostatniego dnia. Niestety, nie wszystkim to odpowiadało. Najlepiej z Polaków pływał Błażej Ożóg kończąc wyścig na piątym (5) miejscu. Maks Żakowski z BlueCash Team uplasował się na ósmym (8), a Tomek Janiak zajął w ogólnej klasyfikacji miejsce szesnaste (16). W kategorii Masters uplasował się jednak na drugim miejscu, zdobywając tym samym srebrny medal. Po zawodach miał jednak spory niedosyt.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.