Technologie » Internet

Panda 2010 po polsku – maksimum ochrony, minimum zasobów

Panda 2010 po polsku – maksimum ochrony, minimum zasobów
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security wprowadziła polskie wersje językowe nowych rozwiązań przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych oraz małych firm. Panda Global Protection 2010 oraz Panda Antivirus Pro 2010 zapewniają internautom kompleksową ochronę podczas pracy w internecie.

Programy zostały wyposażone m.in. w dwukierunkowy firewall, monitor sieci Wi-Fi oraz szczepionki USB. Wydajność nowych rozwiązań w porównaniu z poprzednimi wersjami wzrosła o 80%.

Panda Security wprowadziła na rynek polskie wersje językowe nowych produktów z linii Panda 2010. Rozwiązania zapewniają maksymalną ochronę przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera. Dzięki nim surfowanie po ulubionych stronach www, odbieranie poczty, zakupy on-line, czy transakcje bankowe będą bezpieczne jak nigdy dotąd. Aplikacje Panda 2010 działają w oparciu o mechanizm Kolektywnej Inteligencji - technologii opracowanej przez Panda Security - dzięki czemu są w stanie błyskawicznie ocenić, czy nieznane oprogramowanie może stanowić zagrożenie. Nowe programy Panda Security są niezwykle lekkie - zajmują zaledwie 8 MB pamięci operacyjnej. Jest to o ponad połowę mniej niż standardowa przeglądarka internetowa, komunikator lub edytor tekstu, które potrzebują co najmniej 20 MB pamięci.

Doskonalsze i wzbogacone o nowe funkcje

Panda Global Protection 2010 oraz Panda Antivirus Pro 2010 zostały wyposażone w nowe funkcje. Ponieważ coraz częściej zdarzają się infekcje rozprzestrzeniane poprzez nośniki pamięci, nowa linia programów Panda 2010 została wzbogacona o tzw. szczepionki USB. Blokują one złośliwe kody przenoszone za pomocą pamięci USB, czy odtwarzaczy MP3. Program Panda Global Protection 2010 wyróżnia także możliwość tworzenia kopii zapasowych najważniejszych danych i zapisania ich na dowolnym nośniku lub zewnętrznym serwerze o pojemności aż 5 GB. Dzięki tej funkcji wszystkie ważne dokumenty mogą być dostępne z każdego miejsca na świecie. Dodatkowo, w przypadku ewentualnej awarii komputera, najbardziej cenne dla użytkownika informacje i pliki zostaną zachowane.

Technologicznie zaawansowane, ale proste w obsłudze

Nowe programy Panda Antivirus Pro 2010 oraz Panda Global Protection 2010 są bardzo proste w obsłudze pomimo swojej rozbudowanej funkcjonalności. Zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą zainstaluj i zapomnij. Intuicyjny interfejs aplikacji pozwala w łatwy sposób dotrzeć do kluczowych funkcji. Dwukierunkowa zapora firewall chroni komputery przed niepożądanymi atakami z zewnątrz. Panda Antivirus Pro 2010 oraz Panda Global Protection 2010 posiadają także monitor sieci Wi-Fi, który chroni sieci bezprzewodowe przed wszelkim negatywnym wpływem cyberprzestępców.

Dla poszukujących rozbudowanych funkcji

Panda Global Protection 2010, w odróżnieniu od Panda Antivirus Pro 2010, jest przeznaczony dla użytkowników, którzy poszukują nie tylko maksymalnego zabezpieczenia, ale także dbają o bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz wydajność posiadanego komputera. Program zawiera moduł kontroli rodzicielskiej, który umożliwia dzieciom bezpieczne korzystanie z internetu, blokując im dostęp do niewłaściwych treści. Rozwiązanie pozwala także na poprawę wydajności systemu dzięki opcji Tune-up, filtr danych chroni cenne informacje przed kradzieżą, a funkcja antyspamowa oczyszcza skrzynkę odbiorczą z niepożądanej korespondencji.

Tworząc programy zabezpieczające, Panda Security bierze pod uwagę różne potrzeby swoich klientów. Każdy użytkownik, niezależnie od poziomu zaawansowania, znajdzie w ofercie naszej firmy rozwiązanie, które zapewni mu optymalną ochronę przed zagrożeniami bez obciążania systemu komputera" - mówi Adam Żelazko, Product Manager z Panda Security Polska. „Zastosowanie Kolektywnej Inteligencji sprawia, iż większość działań prowadzona jest na serwerach Panda Security. Dzięki temu komputer nie musi wykonywać skomplikowanych obliczeń i dodatkowo ma natychmiastowy dostęp do najnowszej bazy zagrożeń." - dodaje.

Dostępność i cena

Program Panda Antivirus Pro 2009 jest dostępny z licencją jedno lub trzystanowiskową i kosztuje odpowiednio 119 zł i 169 zł. Cena Panda Global Protection 2010 w wersji na trzy stanowiska wynosi 229 zł.

Więcej informacji o produktach można znaleźć na stronie producenta: www.pspolska.pl

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 20 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po ośmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Merlin, Electro World oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »