Technologie » Komputery

Panda Antivirus Pro 2009 kompatybilna z Windows 7

Panda Antivirus Pro 2009 kompatybilna z Windows 7
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security udostępniła wersję beta programu Panda Antivirus Pro 2009 dla nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Rozwiązanie w pełni wykorzystuje zalety koncepcji cloud computing, co przekłada się na lepszą ochronę użytkowników, przy jednoczesnym zredukowaniu ilości potrzebnych zasobów.

Firma Panda Security wprowadziła wersję beta oprogramowania Panda Antivirus Pro 2009, zgodną z Windows 7.

Teraz wszyscy użytkownicy nowego systemu operacyjnego Microsoftu będą mogli bezpłatnie skorzystać z ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, bez wpływu na zasoby systemowe. Wersja beta programu Panda Antivirus Pro 2009 dostępna jest na stronie: http://www.pandasecurity.com/windows7/.

Windows 7 to nowy system operacyjny firmy Microsoft, który w przyszłości ma zastąpić Windows Vista. Zawiera szereg usprawnień w zakresie działania i wydajności, a także udoskonalony interfejs wraz z systemem zarządzania informacjami.

Panda Antivirus Pro chroni kompleksowo: przed wirusami, rootkitami, programami szpiegującymi i kradzieżą tożsamości. Jest prosta i wygodna w obsłudze, minimalnie wykorzystuje zasoby systemowe komputera. Program zawiera firewall, zabezpieczający użytkownika przed atakami hakerów.

Wersja beta Panda Antivirus Pro oparta jest na systemie Kolektywnej Inteligencji - innowacyjnym modelu ochrony, który na bieżąco, bezpośrednio od społeczności internetowej, gromadzi informacje na temat złośliwego oprogramowania. Zebrane w ten sposób dane przechowywane są na serwerach online, z którymi użytkownik łączy się podczas połączenia z internetem. Dzięki temu rozwiązania Panda Security wykorzystują dużo mniej zasobów systemowych, gwarantując przy tym maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Technologia ta ma obecnie szczególne znaczenie, ponieważ większość najnowszych infekcji jest powodowana przez wirusy liczące mniej niż 30 dni.

Producenci zabezpieczeń IT, stosujący tradycyjny model ochrony, muszą otrzymać nową próbkę złośliwego oprogramowania, dokonać jej analizy, klasyfikacji, a następnie stworzyć i udostępnić szczepionkę. Wszystkie te czynności zajmują sporo czasu.

Kolektywna Inteligencja zaimplementowana w produktach Panda Security pozwala zautomatyzować i przyspieszyć cały proces wykrywania, dostarczania szczepionki i docelowo usunięcia zagrożenia. Ponadto, dzięki scentralizowanej ochronie możemy udostępniać szczepionki użytkownikom natychmiast po ich utworzeniu. W efekcie nasi klienci korzystają z ochrony w czasie rzeczywistym" - wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa w Panda Security Polska.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wersji beta Panda Antivirus Pro, współpracującej z Windows 7, i pobrać program, należy odwiedzić stronę: http://www.pandasecurity.com/windows7/.

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 19 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

Panda Security jako pierwsza firma na rynku wdrożyła nową koncepcję ochrony, gdzie każdy użytkownik bierze udział w walce ze złośliwym oprogramowaniem, przesyłając na serwery Panda dane na temat nowych zagrożeń. Zaimplementowana technologia, zwana Kolektywną Inteligencją zmniejsza wykorzystanie przepustowości przez poszczególne komputery, zapewniając przy tym szybszą i pełniejszą ochronę. Panda Antivirus Pro 2009, Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009 to nowa era w dziedzinie zabezpieczeń. Kolektywna Inteligencja funkcjonuje jako baza danych online działająca w czasie rzeczywistym, w której przechowywana jest większość plików sygnatur. Dzięki temu punkty końcowe są obciążone jedynie ich niewielką częścią.
W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po siedmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB SA. Programy dostępne są również w sklepach Empik, Media Markt, Electro World, Saturn oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe: www.pogotovie.pl       

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »