Technologie » Komputery

Panda Cloud Antivirus – bezpłatna ochrona w chmurze w wersji Beta2

Panda Cloud Antivirus – bezpłatna ochrona w chmurze w wersji Beta2
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Cloud Antivirus to pierwszy bezpłatny program antywirusowy przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, który działa w oparciu o nowy model ochrony Cloud Computing. Program został pozytywnie przyjęty przez szerokie grono wiodących ekspertów z branży technologii i bezpieczeństwa IT.

Nowa wersja Beta2 zawiera udoskonalenia stworzone we współpracy ze społecznością użytkowników programów Panda Security z ponad 170 krajów na całym świecie.

Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w technologii Cloud Security, udostępniła wersję Beta2 rozwiązania Panda Cloud Antivirus. Jest to pierwszy, bezpłatny program antywirusowy dla indywidualnych użytkowników, oparty na modelu ochrony Cloud Computing (tzw. „przetwarzanie w chmurze"). Sprawia on, iż rozwiązanie jest o połowę lżejsze w porównaniu z tradycyjnymi aplikacjami zabezpieczającymi. Internauci mogą pobrać najnowszą wersję programu Panda Security ze strony http://www.cloudantivirus.com.

Uznanie specjalistów z branży

Od czasu wprowadzenia na rynek Panda Cloud Antivirus cieszy się dużym uznaniem dziennikarzy recenzujących najnowsze oprogramowanie na rynku. Pojawiły się także pozytywne opinie na branżowych stronach internetowych:

  • PC Mag US: „Zalety: Nie wymagana baza sygnatur wirusów; wykrywanie zagrożeń odbywa się w tzw. chmurze. Jest lekki. Posiada atrakcyjny i prosty w użyciu interfejs. Wykrywa prawie wszystkie próbki złośliwego oprogramowania. Skuteczny w walce z fałszywymi aplikacjami antywirusowymi. W niewiele ponad minutę program jest zainstalowany i gotowy do działania" (1)

  • Tech Herald US: „Panda Security, koncentrując się na dwóch aspektach rynku antywirusowego, które doprowadzały do frustracji użytkowników sieci i administratorów systemów, wprowadziła bezpłatny program antywirusowy. Jest lekki, błyskawiczny w instalacji i co najważniejsze, niezwykle prosty w obsłudze" (2)

  • CNET: „Panda Security zaprezentowała Cloud Antivirus w wersji beta - pierwszy profesjonalny program antywirusowy oparty na nowym modelu ochrony Cloud Computing. Rozwiązanie posiada dwie funkcje, które czynią je konkurencyjnym w stosunku do aplikacji innych producentów: hierarchizuje zagrożenia ze względu na ich typ i odciąża system komutera poprzez przeniesienie bazy sygnatur wirusów na serwer zewnętrzny, tzw. chmurę" (3)

Społeczność o Panda Cloud Antivirus

Seria nowatorskich funkcji zastosowanych w drugiej wersji beta Panda Cloud Antivirus została opisana i skomentowana przez wielomilionową społeczność jej użytkowników na oficjalnym blogu poświęconym programowi: http://blog.cloudantivirus.com.

Od czasu wprowadzenia na rynek Panda Cloud Antivirus - ponad 3 miliony nowych złośliwych kodów trafiło do laboratorium Panda Security dzięki aktywności użytkowników programu. Zdobyta wiedza została odpowiednio wykorzystana i przyczyniła się do przyspieszenia czasu reakcji systemu Kolektywnej Inteligencji, który jest własnością Panda Security.

O Panda Cloud Antivirus

Panda Security jest pierwszym producentem z branży IT security, który wprowadził program antywirusowy oparty wyłącznie na modelu ochrony Cloud Computing. Produkt cały czas znajduje się jeszcze w trakcie testowania a już zdobył dużo pozytywnych opinii na całym świecie. Panda Cloud Antivirus gwarantuje ochronę przed wirusami, programami szpiegującymi i rootkitami. Posiada lokalne i zdalne mechanizmy heurystyczne.

Przeniesienie dużej części zadań na zewnętrzne serwery pozwoliło uzyskać minimalny poziom obciążenia komputera bez utraty wysokiego poziomu wykrywalności. Instalator aplikacji zajmuje tylko 17 MB. Program podczas pracy wykorzystuje nie więcej niż 20 MB pamięci.

Film animowany, prezentujący działanie Panda Cloud Antivirus, dostępny jest na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=0-JfW4Ut8kg.

Dzięki Kolektywnej Inteligencji - unikalnej technologii działającej w systemie cloud - Panda Cloud Antivirus wykorzystuje informacje pochodzące od wielomilionowej globalnej społeczności w celu automatycznego rozpoznawania nowych złośliwych programów w czasie rzeczywistym. Każdy plik jest automatycznie klasyfikowany i neutralizowany w ciągu maksymalnie 6 minut. Serwery Kolektywnej Inteligencji automatycznie klasyfikują ponad 50 000 nowych próbek złośliwego oprogramowania każdego dnia. Technologie te gromadzą informacje o złośliwym oprogramowaniu w celu nieustannego ulepszania poziomu bezpieczeństwa użytkowników na całym świecie.

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 19 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

Panda Security jako pierwsza firma na rynku wdrożyła nową koncepcję ochrony, gdzie każdy użytkownik bierze udział w walce ze złośliwym oprogramowaniem, przesyłając na serwery Panda dane na temat nowych zagrożeń. Zaimplementowana technologia, zwana Kolektywną Inteligencją zmniejsza wykorzystanie przepustowości przez poszczególne komputery, zapewniając przy tym szybszą i pełniejszą ochronę. Panda Antivirus Pro 2009, Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009 to nowa era w dziedzinie zabezpieczeń. Kolektywna Inteligencja funkcjonuje jako baza danych online działająca w czasie rzeczywistym, w której przechowywana jest większość plików sygnatur. Dzięki temu punkty końcowe są obciążone jedynie ich niewielką częścią.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po ośmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB SA. Programy dostępne są również w sklepach Empik, Media Markt, Electro World, Saturn oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

(1) http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2346649,00.asp

(2) http://www.thetechherald.com/article.php/200918/3559/Panda-launches-free-anti-Virus-%E2%80%93-offloads-almost-everything-to-cloud

(3) http://download.cnet.com/8301-2007_4-10230637-12.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »