Technologie » Komputery

Panda Security zabezpiecza routery PENTAGRAM

Panda Security zabezpiecza routery PENTAGRAM
Zobacz więcej zdjęć »
Od marca br. rozwiązanie Panda Antivirus Pro 2009 jest dołączane do wybranych, bezprzewodowych routerów marki PENTAGRAM.

Program wyposażony jest w firewall, monitor sieci WiFi odpowiedzialny za ochronę przed intruzami oraz system zapobiegania wtargnięciom, blokujący wszelkie próby wykorzystania luk w zabezpieczeniach komputera.

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy firmami Panda Security Polska oraz PENTAGRAM Europe, oprogramowanie antywirusowe Panda Antivirus Pro jest dołączane do rozwiązań sieciowych marki PENTAGRAM. Wspólna oferta zapewni użytkownikom sieci bezprzewodowych znacznie większy poziom bezpieczeństwa w internecie.

Panda Antivirus Pro to program, który chroni kompleksowo: przed wirusami, rootkitami, programami szpiegującymi i kradzieżą tożsamości. Rozwiązanie jest proste i wygodne w obsłudze, minimalnie wykorzystuje zasoby systemowe komputera. Rozwiązanie zawiera moduł firewall oraz monitor sieci WiFi. Program Panda Antivirus Pro jest oparty na systemie Kolektywnej Inteligencji i Technologiach TruPrevent, dzięki którym skutecznie walczy z nowymi i jeszcze nieznanymi zagrożeniami.

„Użytkownicy domowi coraz chętniej wybierają bezprzewodowy sprzęt sieciowy. Niestety nie pamiętają o tym, iż sieci WiFi należy w sposób szczególny chronić, bowiem są one bardziej podatne na ataki cyberprzestępców" - mówi Adam Żelazko, Product & Marketing Manager z Panda Security Polska. „Dlatego warto inwestować w oprogramowanie antywirusowe, które posiada specjalne funkcje zabezpieczające sieci WiFi" - dodaje Adam Żelazko.

Do produktów sieciowych PENTAGRAM dołączana jest pełna wersja programu Panda Antivirus Pro, z licencją na 6 miesięcy. Porozumienie pomiędzy firmami zostało zawarte na czas nieokreślony. W planach są kolejne akcesoria sieciowe PENTAGRAM, do których dołączane będzie oprogramowanie firmy Panda Security.

Więcej informacji można znaleźć na stronach producentów:

Panda Security Polska: www.pspolska.pl

PENTAGRAM Europe: www.pentagram.pl

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 19 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

Panda Security jako pierwsza firma na rynku wdrożyła nową koncepcję ochrony, gdzie każdy użytkownik bierze udział w walce ze złośliwym oprogramowaniem, przesyłając na serwery Panda dane na temat nowych zagrożeń. Zaimplementowana technologia, zwana Kolektywną Inteligencją zmniejsza wykorzystanie przepustowości przez poszczególne komputery, zapewniając przy tym szybszą i pełniejszą ochronę. Panda Antivirus Pro 2009, Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009 to nowa era w dziedzinie zabezpieczeń. Kolektywna Inteligencja funkcjonuje jako baza danych online działająca w czasie rzeczywistym, w której przechowywana jest większość plików sygnatur. Dzięki temu punkty końcowe są obciążone jedynie ich niewielką częścią.
W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po siedmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB SA. Programy dostępne są również w sklepach Empik, Media Markt, Electro World, Saturn oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe: www.pogotovie.pl      

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

O firmie PENTAGRAM Europe Sp. z o.o.

PENTAGRAM Europe Sp. z o.o. odpowiada za obsługę rynków należących do wszystkich państw europejskich, a także Rosji, Turcji, Kazachstanu oraz Cypru.

Celem PENTAGRAM Europe Sp. z o.o., jest jak najlepsze zrozumienie potrzeb rynku europejskiego i zapewnienie europejskim odbiorcom obsługi na najwyższym możliwym poziomie.

W portfolio produktów PENTAGRAM Holding znajdują się m.in.:

  • Odtwarzacze multimedialne (MP3 / PMP)
  • Sprzęt sieciowy (routery, karty sieciowe, anteny)
  • Odbiorniki GPS oraz kompletne systemy nawigacji satelitarnej
  • Podzespoły i akcesoria do moddingu PC (chłodzenie i zasilanie)
  • Tablety graficzne
  • Ładowarki i akumulatorki (AA oraz AAA).

Markami należącymi do PENTAGRAM Holding są: PENTAGRAM, Spydee oraz Gecko.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »