Firma » Biura

Papier do drukarki - jak dopasować go do naszych potrzeb?

Papier do drukarki - jak dopasować go do naszych potrzeb?
Zobacz więcej zdjęć »
Ryza papieru to niezbędny element wyposażenia każdego biura oraz domowego gabinetu. Największą popularnością cieszą się standardowe wersje A4 o niewielkiej gramaturze, na których drukuje się dokumenty, faktury i szereg innych informacji.

Czasem niezbędny jest jednak bardziej skomplikowany wydruk, kiedy zależy nam przede wszystkim na wysokiej jakości i perfekcyjnym odwzorowaniu kolorów. W tej sytuacji nie zawsze wiemy w jaką wersję papieru powinniśmy się zaopatrzyć. Jak zatem wygląda to w praktyce?Papier A4 i jego wersje

A4 to format, który jest obsługiwany przez wszystkie domowe wersje drukarek oraz większe modele, które zazwyczaj można spotkać w biurach. Standardowy papier ksero najczęściej ma gramaturę 80 g/m2, co jest zupełnie wystarczające do drukowania i kserowania nieoficjalnych dokumentów, które nie wyjdą poza obszar firmy. Co jeśli musimy wydrukować ważne pismo, które ma pełnić rolę zaproszenia lub grafiki reklamowe? W tym przypadku trzeba zaopatrzyć się w inny rodzaj papieru. Jak dopasować gramaturę i kolor?

  • Wydruk zaproszeń i dyplomów - w tym przypadku zależy nam na trwałości wydruku oraz większej sztywności papieru. Przyda się więc ryza papieru dostępna tutaj o gramaturze pomiędzy 170 a 250 g/m2 w formacie A4. Dzięki temu, wydruki będą prezentować się znacznie bardziej elegancko, dodatkowo świadcząc o profesjonalizmie firmy, która je wysłała.

  • Wydruk ofert reklamowych - jeśli wydruki nie są zlecane firmie zewnętrznej, do ich wykonania najlepiej sprawdzi się papier o gramaturze pomiędzy 90 g/m2 - 120 g/m2. Jest to dobre rozwiązanie jeśli zamierzamy przekazać materiały większej liczbie osób, np. wkładając je do skrzynek pocztowych czy dołączając do przesyłek. Mają one bardziej informacyjny charakter, dlatego taka jakość papieru będzie wystarczająca. Można go wykorzystać również wtedy, gdy zamierzamy wysłać pismo do ważnego klienta i nie chcemy wykorzystywać standardowego papieru o gramaturze 80 g/m2.

  • Wydruk ulotek - ulotki to jedne z najpopularniejszych materiałów reklamowych. Aby jednak za ich pomocą udało się zrealizować zamierzony cel, ważna jest jakość oraz sposób zaprezentowania. Ulotki wydrukowane na grubszym papierze, którego gramatura wyniesie pomiędzy 120 g/m2 -170 g/m2 będą nie tylko lepiej prezentować się w stojaku, ale również mają większą szansę zdobyć zainteresowanie przechodniów.

  • Wydruk kart podarunkowych i voucherów - w tym przypadku doskonale sprawdzi się papier ksero kolorowy o gramaturze między 180 g/m2 - 200 g/m2. Dzięki temu, wydruki będą wyglądać stylowo i z pewnością ucieszą obdarowaną osobę.

Depositphotos_66232425_l-2015.jpgPapier do drukarki do zadań specjalnych

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów papieru, w sklepach papierniczych można trafić również na bardziej specjalistyczne wersje, przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów. Ile kartek będzie liczyć ryza papieru w tym przypadku? Należy nastawić się na mniejsze opakowania, które mogą liczyć nawet po 10 arkuszy. Tego typu papier jest jednak używany sporadycznie, dlatego taka liczba zazwyczaj jest wystarczająca. Ile kosztuje ryza papieru?  W tym przypadku cena jest wyższa w porównaniu do standardowych egzemplarzy A4, jednak raz zakupiony papier z pewnością posłuży nam na dłużej.Z jakimi wersjami można się spotkać?

  • Papier fotograficzny - jest mocno błyszczący i doskonale sprawdza się podczas drukowania plakatów, zdjęć oraz innych grafik. Jego zaletą jest doskonałe odwzorowanie kolorów.

  • Papier ozdobny - bardzo często znajdują się na nim tłoczone elementy, nierzadko metalizowane. Jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych i polecany do drukarek laserowych. Można wydrukować na nim kartki okolicznościowe, zaproszenia, wizytówki itp.

  • Papier samoprzylepny - warto zaopatrzyć się w niego jeśli zależy nam na samodzielnym wydrukowaniu naklejek lub oznakowań, które również sprawdzają się jako element reklamowy.

Gdzie najtaniej kupić papier ksero? Najlepsze ceny oraz najszerszy wybór dostępny jest zazwyczaj w papierniczych sklepach online, które dodatkowo zapewniają szybką wysyłkę. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcemy zaopatrzyć się w spory zapas.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »