Technologie » Komputery

Partnerzy Oracle z regionu EMEA wykazują coraz większe zainteresowanie zdobywaniem specjalizacji

Partnerzy Oracle z regionu EMEA wykazują coraz większe zainteresowanie zdobywaniem specjalizacji
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz lepsze wyniki programu OPN Specialized w miarę jak partnerzy osiągają większe zyski i lepiej rozwijają się dzięki specjalizacjom.

Od czasu uruchomienia w grudniu 2009 r. programu Oracle PartnerNetwork (OPN) Specialized już ponad 400 partnerów z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) uzyskało specjalizacje, które pozwalają im wyróżnić swoją ofertę wśród innych, rozwinąć prowadzoną działalność biznesową oraz zapewniać korzyści klientom.

·         Program EMEA OPN Specialized może się obecnie poszczycić następującymi sukcesami:

  • ponad 400 wyspecjalizowanych partnerów, z czego ponad 270 o statusie Platinum;
  • ponad 560 uzyskanych specjalizacji;
  • ponad 14 400 specjalistów uczestniczących w programie OPN;
  • program prowadzony w ponad 65 krajach regionu EMEA.

·         Program obejmuje obecnie ponad 50 specjalizacji reprezentujących ofertę produktów Oracle z zakresu baz danych, middleware, aplikacji, rozwiązań branżowych, a ostatnio także serwerów i pamięci masowej. W efekcie partnerzy mogą liczyć na niezbędne zasoby i asystę techniczną „od aplikacji po dyski”, co pozwala im wyróżniać się wśród firm konkurencyjnych oraz zdobyć uznanie w związku z dokonanymi inwestycjami, dzięki czemu klienci właśnie ich wybierają jako preferowanych dostawców rozwiązań Oracle.

·         Program Oracle OPN obejmował na początku cztery poziomy ― Remarketer, Silver, Gold i Platinum. Stanowiły one wyraz uznania dla partnerów za ich wiedzę specjalistyczną, a także za ich zaawansowane usługi w zakresie opracowywania, wdrażania i udostępniania technologii Oracle. Ostatnio firma Oracle rozszerzyła program Oracle PartnerNetwork o nowy poziom Diamond, a także o opcję Advanced Specialization, które wyróżniają firmę partnerską za jej rozległą i dogłębną wiedzę specjalistyczną oraz za znakomitą obsługę klientów.

·         Rozszerzając zasoby technologiczne dedykowane sieci partnerskiej, Oracle organizuje 24 stycznia 2011 roku wirtualną konferencję OPN Days, w czasie której przekaże więcej informacji na temat nowego portalu OPN Customer Gateway. Portal ten udostępnia interaktywny mechanizm pozwalający potencjalnemu klientowi znaleźć takiego partnera, który posiada kompetencje odpowiednie do jego potrzeb biznesowych. Prezentując swoją ofertę na tym portalu, partnerzy mogą przedstawić swoje unikalne rozwiązania i usługi oparte na technologii Oracle, a także referencje, filmy i inne materiały marketingowe.

Wypowiedzi towarzyszące

"Liczba partnerów zdobywających specjalizacje rośnie, gdyż program ten oferuje naszym partnerom nowe możliwości sprzedaży, osiągania zysków i rozwoju" ― powiedział Stein Surlien, Senior Vice President Alliances & Channels w regionie Oracle EMEA. "Dzięki udostępnieniu partnerom narzędzi, zasobów i asysty technicznej niezbędnych im do zdobycia specjalizacji, partnerzy są w stanie skuteczniej wyróżniać się wśród konkurencji oraz zyskiwać uznanie za posiadaną wiedzę specjalistyczną. Również klienci dostrzegają korzyści ze współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, którzy przeszli dodatkowe szkolenia i zdobyli dodatkowe kwalifikacje, pomocne w efektywniejszym wdrażaniu rozwiązań Oracle".

"Zdobycie specjalizacji w dziedzinie Oracle SOA uważamy w naszej firmie za niezwykle ważne osiągnięcie" – powiedział Janusz Jarząbkowski, Prezes Zarządu OPITZ CONSULTING Kraków Sp. z o.o. "Model integracji systemów w architekturze usługowej, to jedna z kluczowych technologii dzisiejszych czasów, przynosząca ich użytkownikom ogromne korzyści biznesowe. Dzięki posiadaniu rozległych kompetencji w zakresie wdrażania produktów Oracle SOA Suite jesteśmy w stanie spełnić wymagania naszych klientów, proponując im sprawdzone rozwiązania i technologie, należące do czołówki światowej w swojej dziedzinie".

"Comarch przez wiele lat był partnerem Sun Microsystems w obszarze systemu operacyjnego Solaris" – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Centrum Współpracy z Partnerami Technologicznymi w firmie Comarch S.A. "Teraz, gdy Oracle i Sun stały się jedną firmą, kontynuujemy z powodzeniem naszą działalność w tej dziedzinie jako partner Oracle Hardware. Zdobycie specjalizacji Oracle Solaris jest świadectwem naszego wielkiego doświadczenia we wdrażaniu, dostrajaniu i pielęgnacji tego systemu, co dla naszych klientów końcowych jest gwarancją wysokiej jakości usług i kompetencji, które im oferujemy".

"Nasza firma zdobyła specjalizację w dziedzinie Oracle E-Business Suite Financial Management jako pierwszy partner Oracle w Polsce" - mówi Jarosław Łukasiewicz, Z-ca dyrektora zarządzającego w Pionie Kluczowych Klientów w Asseco Poland, odpowiedzialny za rozwiązania Oracle. "Fakt ten potwierdza ogromne doświadczenie naszych konsultantów we wdrażaniu pakietu Oracle, które zdobyli w licznych projektach przeprowadzonych w ostatnich kilku latach - jeszcze w strukturach firmy Alatus. Do najbardziej prestiżowych można zaliczyć wdrożenie scentralizowanego Systemu Gospodarki Własnej Oracle w INVEST-BANK, Alior Bank, ARiMR oraz w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, jak również implementację Systemu Finansowo-Księgowego w TK Telekom Sp. z o.o.".

Informacje dodatkowe

·        Przewodnik po specjalizacjach OPN

·        Oracle PartnerNetwork (OPN)

·        OPN Specialized

·         OPN Customer Gateway

·         OPN Days – wirtualna konferencja 24 stycznia 2011

·         Judson Althoff - blog

·         Społeczność partnerów Oracle w serwisach Twitter, Facebook, LinkedIn, oraz YouTube.

Informacje o programie Oracle PartnerNetwork

Program Oracle PartnerNetwork (OPN) Specialized to najnowsza wersja programu partnerskiego firmy Oracle, która zapewnia partnerom narzędzia niezbędne do skuteczniejszej sprzedaży rozwiązań Oracle oraz do ich sprawniejszego opracowywania i wdrażania. Program OPN Specialized oferuje zasoby szkoleniowe umożliwiające zdobycie i poszerzanie wiedzy specjalistycznej o produktach i rozwiązaniach firmy Oracle. Program ten jest stale rozwijany, obejmując swoim zakresem coraz większą ofertę produktów Oracle, wciąż rośnie też liczba partnerów oraz ich możliwości biznesowe. Najważniejszą ze zmian wprowadzonych w programie OPN jest możliwość wyróżnienia się partnerów poprzez zdobywanie specjalizacji. Specjalizacje osiąga się poprzez podnoszenie kwalifikacji, poprawę wyników biznesowych, zdobywanie wiedzy specjalistycznej oraz odnoszenie potwierdzonych sukcesów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.oracle.com/partners.

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »