Technologie » Komputery

Partnerzy szybko wkraczają do chmury we współpracy z Oracle

Oracle PartnerNetwork organizuje doroczne spotkanie dla swoich członków i zarysowuje nowe strategie i narzędzia, które wesprą dalsze sukcesy i rozwój partnerów w chmurze w roku finansowym 2016.


Dla ponad 26 000 partnerów Oracle chmura należy do najszybciej rozwijających się obszarów działalności. W samym tylko ostatnim kwartale program odsprzedaży chmury Oracle odnotował wzrost o 180%, a więc większy niż w trzech poprzednich kwartałach łącznie. Rok do roku wzrost ten przekroczył 650%. Obecnie z oferty Oracle Cloud, w tym z usług Oracle Database Cloud i Oracle Java Cloud, korzysta już ponad 140 niezależnych producentów oprogramowania na całym świecie. Ponad 450 aplikacji chmurowych można też znaleźć na giełdzie Oracle Cloud Marketplace, którą każdego dnia odwiedzają tysiące gości.

Aby wzmocnić zasięg Oracle na szerokim rynku i pomóc partnerom w rozszerzeniu ich własnych możliwości oraz zwiększeniu przychodów w oparciu o chmurę, w ubiegłym roku do oferty programu OPN dla dystrybutorów VAD dodano usługi Oracle Cloud. Dwuwarstwowy model dystrybucji rozwiązań Oracle Cloud pozwala partnerom wykorzystać lokalnych dystrybutorów VAD na ich rynkach, aby zmaksymalizować możliwości odsprzedaży i wdrażania usług Oracle Cloud. Teraz w ramach programu odsprzedaży Oracle Cloud zarówno dystrybutorzy VAD, jak i firmy typu VAR (Value Added Reseller) będą mieć do dyspozycji nowe, motywacyjne rabaty OPN. 

W ramach OPN zapowiedziano szereg nowych programów, takich jak:
•  Oracle Cloud Business Builder. To nowa, kompleksowa strona internetowa, która pomoże partnerom w budowaniu działalności w chmurze we współpracy z Oracle. Partnerzy znajdą tu informacje, samouczki, instrukcje, filmy wideo i wiele zasobów, które ułatwią im prezentowanie i sprzedaż, opracowywanie i integrowanie oraz wdrażanie i projektowanie technologii Oracle w chmurze i rozwiązań towarzyszących. 
•  Wyróżnienia za osiągnięcia w obszarze chmury. Firma Oracle wprowadziła nowe wyróżnienia dla odnoszących sukcesy partnerów, w tym nagrodę Cloud Transformation Global Partner of the Year dla partnera roku w dziedzinie transformacji w chmurze, Cloud ISV Excellence Award — wyróżnienie dla niezależnych producentów oprogramowania w chmurze oraz Oracle Exastack Partner Excellence Award — nagrodę partnerów programu Oracle Exastack. 
•  Nowości w sklepie dla partnerów Oracle. Oracle Partner Store to platforma, na której można nie tylko rozpocząć uczestnictwo w programie, ale także rejestrować transakcje i składać zamówienia. Sklep ma ponad 400 000 aktywnych użytkowników z ponad 30 000 firm z całego świata i obsługuje ponad 300 000 transakcji rocznie. Ostatnio firma Oracle udoskonaliła mobilną obsługę partnerów, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej rejestrować informacje niezależnie od swojej lokalizacji czy urządzenia, z którego korzystają. W lipcu 2015 r. w sklepie pojawi się również oferta Oracle PaaS.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »