Motoryzacja » Samochody

Paryż motoryzacyjną stolicą

Paryż motoryzacyjną stolicą
Zobacz więcej zdjęć »
Salon samochodowy w Paryżu przypadł na dość specyficzny moment. Mimo iż rok 2007 zakończył się dla przemysłu samochodowego Europy sukcesem i zwiększeniem sprzedaży, zapowiedzi wystawców wskazują na pewne poruszenie.

Wysokie ceny paliw nie zachęcają bowiem do zakupów. Ponadto dane statystyczne wskazują, że w krajach Starej Europy zanotowano w roku 2007 spadek sprzedaży. Duże zwiększenie sprzedaży jest za to w krajach Nowej Europy.

Globalnie wskaźniki opracowane przez analityków rynku wskazują, że w tym roku będzie spadek sprzedaży w USA o 0,9% (choć zapewne zawirowania na rynku paliw zwiększą te dane), a w krajach starej UE spadek wyniesie 1,2 %. W nowych krajach Unii jest jednak prognozowany wzrost sprzedaży o 5,3% , a w krajach BRIC nawet więcej (Brazylia – 9,8,%, Rosja -9,1%, Indie – 11,1%, Chiny – 15,1%). Wzrost przewidywany jest także w Japonii 1,2 % i Korei Płd – 5,4%.

Stąd też aby nie stracić udziału w rynku i zdobyć nowych klientów większość producentów przygotowała nowości, które wkrótce trafią do salonów sprzedaży. Są to zarówno całkiem nowe konstrukcje jak Chevrolet Cruze czy Seat Exeo, ale także samochodowe ikony jak VW Golf czy Renault Megane, Toyota Avensis, które zapewniają firmom duże zyski. Relacja z Salonu Samochodowego w Paryżu już 2-go października.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m_g11

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »