Motoryzacja » Samochody

Auta tanie jak nigdy, trwa festiwal wyprzedaży

Auta tanie jak nigdy, trwa festiwal wyprzedaży
Zobacz więcej zdjęć »
Jesienne obniżki cen w salonach samochodowych sięgnęły dna. Dystrybutorzy, którzy sprowadzili auta przy mocnym złotym, pozbywają się na gwałt tegorocznych modeli. Jednak mimo obniżek cen sprzedaż samochodów jest coraz mniejsza - pisze "Rzeczpospolita".

"Rz" uważa, że taniej już nie będzie - drożeją przecież kredyty Dodatkowo złoty nie będzie szybko tani a auta na polskim rynku pochodzą przecież z importu. Samochodów na rynku będzie mniej, bo koncerny zmniejszają produkcję. Producenci, w poszukiwaniu gotówki, wcześniej rozpoczęli jesienną wyprzedaż.

- To dobry czas na zakupy - powiedział "Rz" Jakub Faryś, dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Jednak jego zdaniem w Polce nie ma firm, których parkingi wypełnione są niesprzedanymi autami - spadek sprzedaży samochodów sprawił, że od dawna ograniczano zamówienia.

"Rz" pisze o festiwalu wyprzedaży i podaje przykłady:Opel Antara jest tańszy o 25 tys. niż wiosną zeszłego roku, modele fiata oprócz "500" o 7,5 tys. Ceny tnie też Toyota - Avensis jest tańszy o 6,1 tys. zł, Landcruiser o prawie 24 tys. zł.

Arkadiusz Etryk, prezes Raiffeisen-Leasing Polska podkreśla na łamach gazety, że średnio przeceny sięgają kilkunastu procent. Ryzykanci mogą jednak jego zdaniem poczekać i poszukać jeszcze lepszej okazji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »