Motoryzacja » Samochody

Najszybsza Grand Vitara w historii!

Najszybsza Grand Vitara w historii!
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad 2,4 miliona klientów na całym świecie nie może się mylić – tyle egzemplarzy modelu Vitara i Grand Vitara sprzedano w salonach Suzuki od maja 1988 do marca 2008.

Suzuki zaprezentowało pierwszy model Vitara w roku 1988, tworząc nową kategorię samochodów z napędem na cztery koła, nazwaną compact sport utility vehicle (SUV), która łączyła zalety komfortowego samochodu osobowego klasy średniej o przystępnej cenie z własnościami terenowymi. Po dwudziestu latach produkcji Vitary, które można określić jako pasmo sukcesów, model ten wciąż jest jednym z liderów w swoim segmencie.

Bezkompromisowy SUV marki Suzuki otrzymuje teraz zmodyfikowany, dynamiczny wygląd, wiele zmian we wnętrzu, a także w specyfikacji technicznej. Dwa nowo zaprojektowane silniki benzynowe mają za zadanie zainteresować modelem Grand Vitara nowych klientów. Są to bardzo nowoczesne jednostki napędowe o pojemności 3,2 litra V6 oraz 2,4 litra.

Do gamy oferowanych silników benzynowych i wysokoprężnych Grand Vitary dołączają teraz dwie nowe jednostki benzynowe: o pojemności 3,2 litra i układzie cylindrów V6 oraz o pojemności 2,4 litra.

Silnik o pojemności 3,2 litra V6 zapewnia przyspieszenie 0-100 km/h w ciągu 9,3 sekundy i szybkość maksymalną 200 km/h. Dzięki mocy 233 KM przy 6 200 obrotów na minutę i momentowi 291 Nm przy 3 200 obrotów na minutę jest to najmocniejsza i najszybsza Grand Vitara w historii. Samochody z silnikiem 3,2 litra V6 wyposażone będą w pięciobiegową skrzynię automatyczną.

Nowo zaprojektowany silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra oferuje wysoką moc oraz moment obrotowy. Po raz pierwszy w silnikach Suzuki zastosowano system zmiennych faz rozrządu, który poprawia osiągi w całym zakresie obrotów.

Jednostka ta rozwija moc 169 KM i pozwala rozpędzić Grand Vitarę do prędkości 185 km/h w czasie 11,7 sekundy . Maksymalny moment obrotowy wynosi 227 Nm przy 3 800 obrotów na minutę.

Grand Vitara otrzymała nowy, bardziej agresywny wygląd przodu o wyraźnie zaznaczonych akcentach sportowych, który nadaje bardziej zdecydowany charakter całemu pojazdowi. Patrząc na samochód nie można mieć żadnych wątpliwości – jest to nadal Grand Vitara, teraz jeszcze bardziej wyrazista.

Nowy zderzak i nowa osłona wlotu powietrza sprawiają, że Grand Vitara wygląda teraz bardziej „muskularnie”. To wrażenie powiększa także dodatkowe 30 mm zwisu przedniego, nadające pojazdowi jeszcze bardziej wyrazisty styl.

Wrażenie to powiększają nowe lusterka zewnętrzne z wbudowanymi kierunkowskazami. Projektanci Suzuki zaprojektowali dla Grand Vitary nowe obręcze kół.

Gama nowych, atrakcyjnych kolorów nadwozia uzupełnia odświeżony wizerunek Grand Vitary. Wszystkie te zmiany sprawiają, ze nadwozie wydaje się być teraz większe, niż przedtem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »