Motoryzacja » Samochody

Szwedzka wyścigówka

Szwedzka wyścigówka
Zobacz więcej zdjęć »
Skandynawskie samochody słyną z rozwiązań gwarantujących wysokie bezpieczeństwo podróżujących. Mimo tego pod ich maskami często pracują bardzo mocne silniki. Dla niektórych ich moc była niewystarczająca…

Z myślą o nich firma Lexmaul zmodyfikowała Volvo C30 T5. Serwis Motorauthority opublikował właśnie pierwsze zdjęcia samochodu.

Samochód różni się od seryjnego odpowiednika zawieszeniem obniżonym o 30 milimetrów oraz obecnością 19-calowych alufelg. Koła nie tylko doskonale wyglądają. Wykonanie ich specjalną techniką pozwoliło na podniesienie wytrzymałości przy jednoczesnej redukcji masy.

Lżejsze koła natomiast ułatwiają nabieranie i wytracanie prędkości. Prezentowane Volvo nie będzie miało z tym najmniejszych problemów, gdyż jest napędzane przez pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Modyfikacje przeprowadzone przez Lexmaula wydobyły z niego 260 KM i 400 Nm. W podrasowanym Volvo nie będzie więc można narzekać na niedobór mocy. Także brzmienie silnika nie rozczaruje nawet największych pasjonatów sportów motorowych, gdyż tuner wyposażył samochód w zmodyfikowany układ wydechowy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m_g11

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »