Firma » Biznes

Pełnym głosem na Wawelu

Pełnym głosem na Wawelu
Zobacz więcej zdjęć »
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, podczas przemówienia stracić głos? Znasz to uczucie, gdy niewypowiedziane zdanie zawisa w powietrzu, zaczyna panować krępująca cisza a Twoje gardło odmawia posłuszeństwa? Receptę na tą dręczącą przypadłość otrzymali Uczestnicy szkolenia "Emisja głosu" w Krakowie.

Szkolenie przeprowadził Pan Łukasz Chojęta, trener - aktor znany z takich produkcji jak „Korowód" J. Sztura , „Egzamin z życia", „Glina2" czy „Barwy szczęścia". W szkoleniu wzięło udział 9 osób, które zapewne po szkoleniu słychać w całym Krakowie, gdyż jako uczestnicy szkolenia mieli okazję wyćwiczyć przeponową emisją głosu.

A oto kilka cennych porad od Trenera dla zainteresowanych sztuką bezwysiłkowego mówienia:

  • Przed wystąpieniami należy unikać jedzenia orzechów, wafelków czy wszelkich bardzo kruchych pokarmów, które osadzają się u wlotu krtani wywołując odruchy odkrztuśne oraz kaszel, który wysusza naszą krtań i naraża nas na zapalenie gardła.
  • W trakcie dłuższych przemówień, oraz wystąpieniach w salach o suchym powietrzu (np. klimatyzowanych) gardło wysycha i narażone jest na kontuzje. Dlatego w trakcie takich wystąpień należy często popijać wodę. (Uwaga! kawa i herbata wysuszają gardło.)
  • Po wystąpieniu lub w przerwie w celu nawilżenia gardła można zjeść kilka suszonych śliwek.

Więcej porad praktycznych na szkoleniu Emisja Głosu.

http://www.szkolenia.agencjasedno.pl
76 722 88 33
biuro@agencjasedno.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Sedno Sp. z.o.o.
http://www.szkolenia.agencjasedno.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »