Dom » Budownictwo

Pergoletta Sun&Shadow - nowoczesne systemy zadaszeń tarasowych

Pergoletta Sun&Shadow - nowoczesne systemy zadaszeń tarasowych
Zobacz więcej zdjęć »
W grudniu 2017 roku otwarty został w Warszawie nowy Showroom Pergoletta Sun&Shadow. Powstał tym samym pierwszy w Polsce salon, specjalizujący się wyłącznie w sprzedaży nowoczesnych pergoli ogrodowych, połączony z ich luksusową ekspozycją.

Słowo "pergola" nabiera nowych znaczeń

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Aluminiowe pergole to zadaszenia tarasowe, które za sprawą swojej funkcjonalności i prostego, ponadczasowego wzornictwa, znajdują zastosowanie w różnych strefach klimatycznych i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Od kilku lat również w Polsce cieszą się coraz większą popularnością.

Słowo "pergola", do niedawna kojarzące się przede wszystkim z ażurową, drewnianą podporą na pnącza, dziś zyskało całkiem nowe znaczenie. Pergole oferowane przez firmę Pergoletta to zaawansowane technologicznie systemy zadaszeń, na które oprócz aluminiowej, ascetycznej w formie konstrukcji, składa się ruchomy dach, wykonany z obrotowych lameli lub tkaniny PCV, boczne osłony (materiałowe rolety, szklane, aluminiowe lub drewniane przesuwne panele), oświetlenie (LED, RGB), ogrzewanie na podczerwień czy nawet nagłośnienie, a wszystko to sterowane za pomocą jednego pilota. Tego typu zadaszenia tarasowe idealnie wpisują się w trendy projektowania tarasu jako przestrzeni, stanowiącej naturalne przedłużenie salonu - jak on komfortowej i eleganckiej, ale równocześnie umożliwiającej bliski kontakt z naturą.

Pergole to nie tylko zadaszenie tarasu

Aluminiowe pergole dają bardzo dużą swobodę aranżacji przestrzeni. Znakomicie funkcjonują jako zadaszenie tarasu, bezpośrednio wspierając się o fasadę budynku, mogą również osłaniać np. basen, jacuzzi czy plenerową kuchnię jako wolnostojąca konstrukcja. Ich zalety doceniają nie tylko prywatni użytkownicy, pergole to także idealne rozwiązanie dla branży HoReCa. To sposób na powiększenie przestrzeni użytkowej lokalu, dostępnej nie tylko w miesiącach letnich - dzięki bocznym osłonom i ogrzewaniu można z niej w komfortowy sposób korzystać od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Ekspozycja w Showroomie Pergoletta

W warszawskim Showroomie Pergoletty stanęły dwa bogato wyposażone, wiodące modele pergoli - Ombra Grande i Altea. Ekspozycja pozwala na gruntowne przetestowanie ich możliwości.

Ombra Grande​ (pergola w kolorze białym, o dachu skonstruowanym z lameli o szerokości 21 cm) wyposażona została w system odwadniający, mechanizm otwierania dachu, białe oświetlenie LED, zintegrowane z lamelami dachowymi, boczne screeny i system sterowania elektrycznego za pomocą pilota.
Druga pergola to antracytowa Altea​ - najbardziej luksusowy model z oferty. Jej dach składa się z niezwykle lekkich, wręcz ażurowych lameli w kształcie litery S, które obracają się wokół własnej osi. Lamele w sposób niemal bezszelestny rozsuwają się także na boki, odsłaniając całkowicie dach. Obie te funkcje działają niezależnie. W pergoli zamontowane zostały również elementy
dodatkowego wyposażenia (screeny, oświetlenie LED z efektem RGB).

"Podczas wizyty w salonie klient już teraz może zapoznać się z większością funkcji naszych zadaszeń i ich dodatkowym wyposażeniem. Demonstrujemy także przekroje elementów konstrukcyjnych pergoli, wzorniki kolorów screenów oraz próbniki drewnianych paneli przesuwnych. W najbliższym czasie w naszych ekspozycyjnych pergolach planujemy instalację ogrzewania oraz montaż przesuwnych szklanych paneli" wylicza Paweł Foltys - Project Manager firmy Pergoletta.

Przygotowanie spersonalizowanej oferty

Zima to idealny czas na projektowanie aranżacji przestrzeni rekreacyjnej wokół domu i przygotowania do sezonu plenerowego. Możemy gruntownie rozeznać propozycje osłon tarasowych dostępnych na rynku, podjąć decyzję i zrealizować nasz plan tak, by z nadejściem wiosny cieszyć się wypoczynkiem
w komfortowych warunkach. "Wszystkie zadaszenia Pergoletta są wykonywane na zamówienie, co pozwala idealnie dostosować je do indywidualnych potrzeb klienta i konkretnych warunków zabudowy. Na realizację projektu, uwzględniając proces produkcyjny i montaż, potrzebujemy około 6 tygodni - dodaje Paweł Foltys - warto o tym pamiętać, planując tego rodzaju przedsięwzięcie."


Showroom Pergoletta Sun&Shadow zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 - 19.00.
Lokalizacja: Aleja Rzeczypospolitej 31; 02-972 Warszawa (Wilanów).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »