Firma » Biznes

PGE Obrót z nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki za umowę z CMC Poland

PGE Obrót z nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki za umowę z CMC Poland
Zobacz więcej zdjęć »
PGE Obrót, spółka z Grupy PGE, została wyróżniona nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki wspólnie z CMC Poland.


 Największy sprzedawca energii został doceniony „za udaną realizację umowy cPPA, będącą ekologiczną i ekonomiczną odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw energochłonnych”.

Wręczenie statuetek odbyło się podczas III Kongresu PV organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki.

– Uhonorowaliśmy pionierów rynku zielonej energii, doceniając CMC Poland oraz PGE Obrót za umowę cPPA. Tego typu porozumienia są przyszłością rynku i biznesu. Cieszymy się, że przybywa coraz więcej takich kontraktów w Polsce – mówiła wręczając nagrody Irena Gajewska, dyrektorka generalna Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. 

Prezes zarządu PGE Obrót Mariusz Rędaszka podziękował zespołom obu firm za konstruktywną współpracę przy projekcie.

- Zarówno sama umowa, jak i przyznana nagroda są potwierdzeniem, że jako PGE prowadzimy w zielonej zmianie oraz tego, że idziemy tą drogą razem z naszymi klientami. Stawiamy na długotrwałe relacje biznesowe, które pozwalają na optymalne zrozumienie potrzeb i odniesienie ich do sytuacji na rynku energii – stwierdził.

Przy nagrodzie dla CMC Poland, organizatorzy Kongresu PV podkreślili realizację ambitnych celów środowiskowych i odpowiedzialne podejście do biznesu ze strony firmy, polegające m.in. na obniżaniu emisji CO2.

- Umowa z PGE zapewnia zwiększanie udziału energii odnawialnej w naszym miksie energetycznym, dlatego jest ważnym krokiem w realizacji celów środowiskowych naszej firmy – mówi Jerzy Kozicz, prezes zarządu CMC Poland. - Dziękuję wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie – dodał odbierając wyróżnienie.

CMC Poland jest jednym z liderów produkcji stali w Europie, wykorzystującym najnowocześniejsze technologie przyjazne dla środowiska. Jest największym producentem stali w Polsce w technologii pieca elektrycznego, bazującej w 100% na złomie z recyklingu.

Wyroby CMC Poland wykorzystywane są głównie w branży budowlanej, maszynowej, rolniczej i energetycznej.

PGE Obrót  obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego i gospodarstw domowych. Stawia na szeroką ofertę produktową, partnerskie relacje, niezawodną obsługę, gwarantując kompleksową realizację potrzeb energetycznych. W swojej działalności PGE Obrót kieruje się troską o środowisko naturalne. Realizując strategię Grupy PGE w obszarze sprzedaży detalicznej, zapewnia Klientom szeroki dostęp do zielonej energii. Promuje też proekologiczne postawy, takie jak np. korzystanie z PGE eFaktury.

PGE Obrót
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »