Gospodarka » Żywność

Piątnica kolejny raz zwyciężyła w rankingu

Piątnica kolejny raz zwyciężyła w rankingu
Zobacz więcej zdjęć »
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy zajęła I miejsce w VII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich zorganizowanym przez Polską Izbę Mleka.

Polska Izba Mleka tworząc Ranking Spółdzielni Mleczarskich dokonuje co roku szczegółowej analizy poszczególnych firm działających w branży mleczarskiej. Metodologia rankingu opracowana przez dr Michała Pietrzaka z SGGW uwzględnia 21 mierników. Pogrupowano je w 5 perspektyw modelu oceny rankingowej: finansowej, klientów, procesów, potencjału i dostawców.

 

W tegorocznej, siódmej edycji zestawienia na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo dwie mleczarnie – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica, która od kilku lat utrzymuje się w czołówce rankingu, i Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa.

 

Na dobre wyniki finansowe OSM Piątnica w 2012 r. oraz wysoką ocenę firmy przez klientów i dostawców wpłynęły inwestycje, rozwój eksportu oraz wprowadzenie na rynek nowych, wyróżniających się produktów (m.in. innowacyjnych serów w plastrach Milandia Ogród Smaków, pierwszego na rynku Jogurtu z mascarpone i Jogurtu Naturalnego). OSM Piątnica niezmiennie od lat płaci też rolnikom najwyższą cenę za dostarczany surowiec (w 2012 r. średnio 1,53 zł brutto za litr mleka).

 

Wyniki rankingu zostały ogłoszone w trakcie XI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej „Rynek mleka po zniesieniu kwotowania − szanse i zagrożenia”. Statuetkę zwycięzcy za zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Piątnicy odebrał Prezes firmy, Zbigniew Kalinowski.

 

Więcej informacji na temat firmy OSM Piątnica na stronie www.piatnica.com.pl.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »