Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Pięć sposobów na udane wakacje

Pięć sposobów na udane wakacje
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje to nie tylko wypoczynek, to również niemałe wyzwanie logistyczne, szczególnie jeśli jedzie się z małymi dziećmi. Co zrobić, by wyjazd był udany? I to niezależnie od tego, czy wybieracie się na działkę do znajomych, w góry, czy dalekie, egzotyczne kraje?

Sposób nr 1 – zadbaj o dom

Przygotuj dom do wyjazdu. Nie tylko pozamykaj okna i zakręć wodę, ale zostaw swój numer telefonu najbliższym sąsiadom, żeby mogli się z tobą skontaktować, gdyby działo się coś niepokojącego. Warto również pomyśleć o rzeczach w zamrażalniku – co prawda nie możesz zapobiec przerwom w dostawie prądu, ale możesz wstawić do zamrażalnika pojemniczek z zamrożoną wodą i położyć na nim monetę – to po powrocie pozwoli ustalić, czy mrożonki cały czas przebywały we właściwej temperaturze.

 

Sposób nr 2 – zrób listę

Jeśli pakowanie napełnia cię niepokojem, poświęć jeden wieczór, by zrobić porządną listę rzeczy do zabrania. Możesz ją od razu podzielić na wakacje letnie i zimowe, zrobić dodatkowe zakładki dla każdego członka rodziny oraz jedną na rzeczy wspólne. Zajmie ci to trochę czasu, ale taka lista będzie ci służyć przez wiele lat, choć oczywiście z czasem będziesz wprowadzać pewne modyfikacje. Z taką listą pakowanie może nie stanie się przyjemnością, ale na pewno będzie wywoływać mniejszy stres.

 

Sposób nr 3 – wykup dodatkowe ubezpieczenie

Często o tym zapominamy, ale jeśli jedziemy za granicę, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie – nawet jeśli jedziemy z biurem podróży. Nie jest to kłopotliwe, bo można to załatwić przez Internet, a w dodatku można idealnie je dostosować do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na kwestie transportu do kraju w razie wypadku i na przykład wybrać opcję powrotu z członkiem rodziny.

 

Sposób nr 4 – poznaj miejsce, do którego się wybierasz

Nawet jeśli planujesz wyłącznie smażenie się na plaży, to pogoda może spłatać ci figla. Co robić, gdy za oknem buro i ponuro? Sprawdź przed wyjazdem, co ciekawego można zobaczyć w bliższej i dalszej okolicy. Dowiedz się, kiedy są odpusty, festyny i inne tego typu atrakcje. A co na wypadek deszczu? Koniecznie zabierz ze sobą dobrą książkę, planszówki, gazetki z krzyżówkami.

 

Sposób nr 5 – skompletuj apteczkę

Każdy, nawet najfajniejszy wyjazd, może zacząć się od biegunki podróżnych, a pyszna rybka ze smażalni popita piwem może skończyć się zgagą. Wakacje to także otarcia nóg, bąble od ukąszeń owadów, naciągnięte mięśnie i przeziębienia. Dlatego zawsze przed wyjazdem skompletuj podróżną apteczkę. Na pewno powinny się w niej znaleźć plastry, środki odkażające, przeciwbólowe, leki na biegunkę podróżnych, takie jak Nifuroksazyd, Riflux na zgagę i Cerutin z rutyną i witaminą C, który warto zacząć przyjmować przy pierwszych objawach przeziębienia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »