Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Pieluchomajtki – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Pieluchomajtki – wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Zobacz więcej zdjęć »
Pieluchomajtki to rodzaj produktów chłonnych przeznaczonych dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Ze względu na wysoki stopień chłonności oraz specjalną budowę, są doskonałą metodą na zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem.

Wiele osób obawia się jednak ich stosowania przez podrażnienia skóry, wywołane ograniczonym przepływem powietrza. Czy te obawy są uzasadnione? Czy noszenie pieluchomajtek rzeczywiście może pogarszać kondycję skóry? Przekonajmy się.

Kiedy liczy się ochrona…

Nietrzymanie moczu (NTM) to dolegliwość wyjątkowo uciążliwa w swoich skutkach. W zależności od jej nasilenia do niekontrolowanego wycieku moczu może dochodzić niemal w każdej sytuacji. Często ów wyciek następuje nawet podczas tych czynności, które nie wymagają nadmiernego wysiłku, jak chociażby zmiana pozycji. Zróżnicowana może być także ilość mimowolnie oddawanego moczu. U niektórych osób może dochodzić do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Jak łatwo się domyślić, zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem w sytuacji oddawania tak dużych ilości moczu nie jest łatwe. W obawie przed przeciekaniem wielu cierpiących na NTM w znaczny sposób ogranicza swoją aktywność. Pacjenci często też izolują się społecznie. Uczucie wstydu oraz towarzyszący mu lęk bywają na tyle silne, że odbierają radość życia, znacznie pogarszając jego jakość. Tymczasem istnieją skuteczne sposoby na walkę ze skutkami nietrzymania moczu, nawet jeśli objawy dolegliwości są mocno nasilone. Jedną z nich bez wątpienia są pieluchomajtki.

Pieluchomajtki dla każdego

Pieluchomajtki zgodnie ze swoją nazwą stanowią połączenie tradycyjnej bielizny z wyjątkowo chłonnym wkładem, jaki stosuje się w pieluchach przeznaczonych dla dzieci. Dlatego też często określa się je mianem pampersów dla dorosłych. Anatomiczna budowa w połączeniu z wkładem o wysokim stopniu chłonności zapewnia bardzo skuteczną ochronę przed przeciekaniem. To właśnie dzięki zastosowaniu takich rozwiązań pieluchomajtki doskonale radzą sobie z dużą ilości moczu. Pochłaniając wilgoć, wiążą ją wewnątrz, izolując w ten sposób od skóry. Dzięki temu pieluchomajtki nie tylko chronią przed przeciekaniem, ale zapewniają też poczucie suchości. Wspomniany wcześniej anatomiczny kształt ma jeszcze jedną ważną zaletę. Otóż pozwala na zachowanie pełnej swobody ruchów podczas noszenia pieluchomajtek i to w każdej pozycji, także leżącej.

W trosce o skórę

Wbrew mylnemu przekonaniu pieluchomajtki są bezpieczne dla skóry i nie zwiększają ryzyka podrażnień, a wręcz odwrotnie. Dzięki szybkiej i skutecznej absorpcji moczu ograniczają jego kontakt z powierzchnią skóry, co znacznie zmniejsza ryzyko powstawania odparzeń. Warunkiem jest jednak wybór odpowiednich produktów. Podczas zakupu pieluchomajtek należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Powinien zapewniać swobodny przepływ powietrza i być przyjazny dla skóry. Informacje o jego właściwościach powinny zostać umieszczone na opakowaniu produktu, bezpieczeństwo stosowania zaś potwierdzone uzyskanymi certyfikatami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »