Gospodarka » Przemysł

Pierwsze i jedyne ładowalne baterie alkaliczne już w Polsce

Pierwsze i jedyne ładowalne baterie alkaliczne już w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Jedyne na świecie ładowalne baterie alkaliczne Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i ładowalnych baterii NiMH. Baterie Pure Energy mają napięcie 1,5V, są gotowe do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania, a nieużywane nie tracą zgromadzonej energii.

Co więcej, baterie te bez zmniejszania ich efektywności, można doładowywać w dowolnym momencie – bez uprzedniego całkowitego rozładowania. Baterie produkowane są w standardzie AA (LR6) i AAA (LR03).
Przedstawicielem producenta w Polsce i w regionie CEE jest PLATINET SA – znany krakowski dystrybutor nośników danych i akcesoriów komputerowych.

Na  polskim rynku - od 16 listopada br. - dostępne są zestawy 2 lub 4 baterii z ładowarką oraz same baterie. Przykładowe sugerowane ceny detaliczne:  2xAA + ładowarka – 34,90 zł, 4xAA + ładowarka -  61,90 zł, 4xAA + 2xAAA + ładowarka -  69,90 zł.

Więcej informacji www.sklep.platinet.pl i www.pure-energy.pl

 

Wejściu baterii Pure Energy na polski rynek towarzyszy konkurs na hasło reklamowe – szczegóły konkursu i lista nagród na są stronie  www.pure-energy.pl

 

 zdjęcia…… ftp://indalo.pl/pure-energy   

Wszyscy pamiętają zapewne ostrzeżenia producentów tradycyjnych, jednorazowych baterii alkalicznych „nie próbuj ładować baterii alkalicznych gdyż grozi to ich wybuchem”.  Nowe baterie alkaliczne skonstruowane w kanadyjskiej firmie Pure Energy to prawdziwa rewolucja w zakresie zasilania. Są to pierwsze alkaliczne baterie, które można ładować. Co więcej łączą one zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i popularnych ładowalnych baterii (akumulatorów) NIMH, a jednocześnie nie mają wad. Rozwiązanie opatentowane jest pod nazwą RAM (Rechargeable Alkaline Manganese). Dostępne na polskim rynku będą baterie z najnowszej generacji Pure Energy XL+.

Bateria alkaliczna czy akumulator?

Tradycyjne baterie alkaliczne są tak popularne z trzech najważniejszych powodów – są tanie, są gotowe do użycia zaraz po kupieniu i mają napięcie 1,5V. Największą wadą jest ich krótka żywotność i zatruwanie środowiska – zawierają wiele szkodliwych substancji, w tym metale ciężkie. 

Zaletami akumulatorów NiMH jest możliwość wielokrotnego użycia, ich głównymi wadami są natomiast niższe napięcie – zwykle 1,2 - 1,3V, co powoduje, że nie mogą w pełni zastąpić baterii, konieczność naładowania przed pierwszym użyciem  oraz dużo wyższa cena niż baterii alkalicznych. Dodatkową niedogodnością jest fakt, że nieużywane akumulatory rozładowują się same – po 60 dniach tracą 50-60% zmagazynowanej energii

Pure Energy – kumulacja zalet

Ładowalne baterie Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i akumulatorów NiMH. Ich najważniejsze cechy to:

 • cena znacznie niższa niż akumulatorów NiMH
 • napięcie 1,5V
 • są gotowe do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania
 • nieużywane nie tracą zgromadzonej energii –  po roku tracą zaledwie 4% zmagazynowanej energii
 • nie mają żadnego tzw.  efektu pamięci czyli bez utraty efektywności i pojemności można je doładowywać w dowolnym momencie – bez uprzedniego całkowitego rozładowania, co znacznie przedłuża ich żywotność
 • można je ładować zasilaczami słonecznymi
 • są niegroźne dla środowiska – w USA, Kanadzie i wielu krajach świata – poza Unią Europejska – można je wyrzucać do normalnego śmietnika, a nie specjalnych pojemników na baterie

Jedyną słabością baterii Pure Energy jest konieczność używania specjalnych ładowarek niż do akumulatorów NiMH – inna jest charakterystyka ładowania. Dobrą wiadomością jest fakt, że ładowarki Pure Energy przełączyć można w tryb „ładowanie akumulatorów NiMH”.  

Baterie Pure Energy dostępne są już na polskim rynku w następujących zestawach:

 • 2 szt. AA (LR6) + ładowarka – sugerowana cena detaliczna 34,90 zł (z VAT)
 • 2 szt. AA (LR6) + 2 szt. AAA (LR03) + ładowarka – sugerowana cena detaliczna 49,90 zł (z VAT)
 • 4 szt. AA (LR6) + 2szt. AAA (LR03) + ładowarka – sugerowana cena detaliczna 61,90 zł (z VAT)
 • 2 szt. AA (LR06) – sugerowana cena detaliczna 14,90 zł (z VAT)
 • 4 szt. AA (LR06) – sugerowana cena detaliczna 28,90 zł (z VAT)
 • 2 szt. AAA (LR03) – sugerowana cena detaliczna 14,90 zł (z VAT)
 • 4 szt. AAA (LR03) – sugerowana cena detaliczna 28,90 zł (z VAT)
 • ładowarka dwóch baterii AA / AAA – sugerowana cena detaliczna 29,90 zł (z VAT)
 • ładowarka czterech baterii AA / AAA – sugerowana cena detaliczna 35,90 zł (z VAT)
 

Przedstawicielem i dystrybutorem kanadyjskiej firmy Pure Energy jest w Polsce i w regionie CEE krakowska firma Platinet SA.

 Pure Energy www.pure-energy.pl

Pure Energy to istniejąca od 1994 roku kanadyjska firma, która stworzyła i opatentowała technologię innowacyjnych, jedynych na świecie, ładowalnych baterii alkalicznych RAM (Rechargable Alkaline Manganese). Firma Pure Energy jest także jedynym wytwórcą tych baterii – produkowane są w nowoczesnym zakładzie w Nowej Szkocji (Kanada).

Baterie Pure Energy to wygodna, oszczędna, ekologiczna alternatywa do jednorazowych baterii oraz innych baterii ładowalnych. Baterie te mogą być wykorzystywane we wszystkich zastosowaniach, w których używane są obecnie tradycyjne baterie alkaliczne. Baterie Pure Energy mogą być ładowane setki razy gwarantując oszczędności, mniejszą emisję gazów cieplarnianych oraz mniej odpadów – w porównaniu z tradycyjnymi bateriami.

Ładowalne baterie Pure Energy nie zawierają bardzo szkodliwych metali ciężkich – takich jak kadm czy rtęć. Baterie te mogą czekać na półce sklepowej nawet do 7 lat – bez utraty jakości – jest to 40 razy dłużej niż zwykłe, ładowalne baterie NiMH.

 

PLATINET SA www.platinet.pl

PLATINET SA to istniejący od 2001 roku dystrybutor nośników danych i akcesoriów komputerowych znanych światowych firm: Amray, Avery, Disney, Fortis, G-Cube, Gambird, Hama, Imation, Kodak, Maxell, Memorex, Nexpak, Nova, Ovislink, Philips, Sanyo, Sweex, Targus, TDK, Tool, Traxdata, Verbatim . W ofercie handlowej PLATINET znajdują się również produkty marek: Acar, Akasa, BenQ, Camlink, Fuji, Kingston, Logitech, Nintendo, Ocz, Panasonic, Patriot, Platinium, Pleomax, PQI, SanDisk, Semiline, Tobex, Vanguard.Własnymi markami PLATINET są: Platinet Media, Omega i Omega Freestyle, Compas.PLATINET SA jest również wyłącznym dystrybutorem profesjonalnych akcesoriów dla graczy marek: Mionix, Zowie, Wolfking, Nova Gaming oraz SteelSeries

Ponad połowa sprzedaży PLATINET to eksport, firma zalicza się do czołówki polskich eksporterów.

Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów firmy jest zdobycie w 2005 i 2006 roku Gazeli Biznesu – nagrody dla przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami biznesowymi. W roku 2006 PLATINET zajął 3 miejsce w rankingu wojewódzkim, a 19 w rankingu ogólnokrajowym.

Załoga firmy to obecnie ponad 70 osób, w tym kilku obcokrajowców, z zaangażowaniem wykonujących swoją pracę.

PLATINET
ul.Christo Botewa; 48, 30-798 KRAKÓW
tel. +48 12 65 10 500; biuro@platinet.pl
www.platinet.pl


Obsługa Public Relations: INDALO Sp. z o.o. Małgorzata Błachnio, mobile +48 509 047 721

malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »