Społeczeństwo » Społeczeństwo

Pierwsze krematorium w Katowicach

Pierwsze krematorium w Katowicach
Zobacz więcej zdjęć »
Na początku czerwca br. w Katowicach działalność rozpocznie pierwsze w tym mieście krematorium. Dom Pożegnań zlokalizowano przy ul. Cmentarnej (dzielnica Janów-Nikiszowiec).

Jak wskazują właściciele obiektu, w procesie kremacji stosowane będą najnowocześniejsze urządzenia do spopielania, a bliscy zmarłych będą mieli do swojej dyspozycji m.in. klimatyzowaną kaplicę oraz salę pożegnań.

Dom Pożegnań w Katowicach to pierwsze krematorium, które będzie funkcjonować na terenie tego miasta. Obiekt umiejscowiono w dzielnicy Janów-Nikiszowiec – przy ul. Cmentarnej, w pobliżu cmentarza parafii św. Anny w Janowie i blisko terenów zielonych oraz stawu. Cały obszar inwestycji zajmuje niemal 3 ha. Za projekt obiektu odpowiada katowickie biuro architektoniczne Arkat Dieter Paleta.

Obiekt obejmuje m.in. klimatyzowaną kaplicę, salę pożegnań, pokój do odpoczynku i dodatkowe pomieszczenia. Zgodnie z zapowiedziami właścicieli Domu Pożegnań, ceremonie pożegnalne będą przeprowadzane zgodnie z wolą zmarłych, rodziny czy bliskich. W praktyce możliwe mają być zarówno kościelne ceremonie pogrzebowe, jak i pożegnania o stricte świeckim charakterze.

Za proces kremacji odpowiadać będą nowoczesne urządzenia amerykańsko-włoskiej firmy GEM Matthews, czyli lidera w tej branży. Urządzenia te spełniają wszystkie normy, a w trakcie procesu całkowicie eliminowane są substancje palne. Co istotne, poszczególne etapy spopielania podlegają ścisłemu nadzorowi, także z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania komputerowego” – tłumaczą właściciele Domu Pożegnań w Katowicach.

Nowe krematorium zostanie oficjalnie otwarte w najbliższy piątek (8 czerwca 2018 r.).

Więcej informacji nt. Domu Pożegnań w Katowicach:

http://dompozegnan.pl/  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »