Gospodarka » Przemysł
Pierwszy panel operatorski powstał 30 lat temu
Pro-face by Schneider Electric promuje innowacje technologiczne w procesach usprawniania i automatyzacji m.in. branży przemysłowej. Firma od zawsze wyznaczała kierunek rozwoju dla paneli operatorskich.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
– Nasz kluczowy produkt HMI był kiedyś tylko interfejsem komunikacyjnym, który służył do wymiany danych oraz poleceń między maszyną (sterownikiem PLC) a operatorem. Obecnie, jako pierwszy producent na świecie, patrzymy na HMI nie jako na pojedynczy produkt, lecz na skalowalne rozwiązanie, które daje użytkownikowi dużo większe możliwości. Jeśli zakład produkcyjny chce być nowoczesny i obniżać koszty produkcji, to musi dziś korzystać z rozwiązań temu sprzyjających. Technologia Przemysłu 4.0 tego wymaga, a dzięki naszym rozwiązaniom wdrożenie automatyzacji w firmie staje się możliwe – komentuje Marcin Nowak, Dyrektor Sprzedaży Pro-face by Schneider Electric.
Pro-face by Schneider Electric zaczęła przyjmować pierwsze zamówienia w 1988 r., a oficjalnie rozpoczęła działalność w 1989 r. Był wówczas pionierem na rynku – opracowała pierwszy na świecie dotykowy panel operatorski. W 2000 r. jako pierwszy wprowadził standard Ethernet do interfejsów HMI. Doprowadziło to do wprowadzenia rozwiązań IT w zakładach produkcyjnych, umożliwiając wyświetlanie, analizowanie i dostosowywanie wszystkich informacji wymaganych na tym stanowisku pracy. Pro-face by Schneider Electric dzięki linii przemysłowych komputerów PC i serii SP5000 wspiera najbardziej zaawansowaną produkcję.
W odpowiedzi na wyzwania Przemysłu 4.0
W czasach, gdy inteligentne protokoły komunikacyjne są coraz bardziej popularne, przed współczesnymi projektantami automatyki stawiane są nowe wyzwania: jak dobrać urządzenia do aplikacji tak, aby się ze sobą komunikowały, nie powodować skomplikowania architektury sieci, a co za tym idzie nie zwiększać kosztów aplikacji? Rozwiązaniem mogą być panele HMI Pro-face by Schneider Electric. Zaimplementowano w nich ponad 100 dedykowanych protokołów komunikacyjnych do różnego typu urządzeń. Panele HMI wymieniają także dane z regulatorami temperatury, robotami przemysłowymi, sterownikami PLC, przekaźnikami bezpieczeństwa czy systemami wizyjnymi.
Kolejnym wyzwaniem przy wdrażaniu systemu automatyki jest niedopasowanie sprzętu do warunków środowiskowych, w którym przyjdzie pracować danemu urządzeniu. Wynika to z dwóch
rzeczy: instalowane urządzenia nie mają możliwości specjalnego wykonania lub wykonanie panelu, które było by w stanie pracować w niesprzyjających warunkach, kosztuje dwukrotnie więcej.
O Schneider Electric
Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle. Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.
Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną. Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.
www.se.com/pl
Nadesłał:
AZ_2018
|
Komentarze (0)