Firma » Finanse

Pioneer Pekao TFI: Dodatnie saldo wpłat i umorzeń w październiku

Pioneer Pekao TFI: Dodatnie saldo wpłat i umorzeń w październiku
Zobacz więcej zdjęć »
Saldo wpłat i umorzeń największego i najstarszego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych w Polsce wyniosło w ubiegłym miesiącu 66,2 mln zł. Zainteresowanie klientów funduszami Pioneer Pekao TFI było najwyższe od początku roku.

W październiku klienci Pioneer Pekao TFI zakupili jednostki uczestnictwa o wartości prawie 468 mln zł, co było najwyższym poziomem sprzedaży brutto od początku tego roku. W całym III kwartale sprzedaż brutto przekroczyła 1,1 mld złotych. Wyłączając odpływ z jednego z funduszy specjalistycznych dedykowanych wybranemu klientowi saldo wpłat i umorzeń wyniosłoby 76,2 mln zł. 

Największym zainteresowaniem, podobnie jak w poprzednich miesiącach, cieszyły się fundusze powiązane z rynkiem instrumentów dłużnych. Tylko do czterech funduszy: Pioneer Obligacji - Dynamiczna Alokacja FIO, Pioneer Obligacji - Dynamiczna Alokacja 2, Pioneer Obligacji Strategicznych i Pioneer Obligacji Plus trafiło łącznie ponad 178 mln nowych środków.

- Wyraźnie pozytywne saldo w październiku nie jest efektem tylko niższego poziomu odkupień, a  raczej ogólnego, wzmożonego zainteresowania klientów inwestycjami. Najwięcej środków wciąż przyciągają fundusze dłużne, choć wyniki niektórych funduszy inwestujących na rynkach akcji, sugerują, że warto zainteresować się także tym segmentem - mówi Krzysztof Lewandowski, Prezes Pioneer Pekao TFI.  

Pioneer Akcji Małych i Średnich Spółek Rynków Rozwiniętych zyskał w skali ostatnich 12 miesięcy 12,93%, z kolei Pioneer Dynamicznych Spółek, od momentu uruchomienia 20 stycznia do końca października zyskał 26,35%.

Wartość aktywów netto funduszy zarządzanych przez Pioneer Pekao TFI na koniec października wzrosła i wyniosła ponad 14,3 mld złotych.

Pioneer Pekao TFI jest największym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce pod względem wielkości aktywów i liczby klientów. Wartość aktywów wynosi obecnie ponad 14,3 mld złotych. Pioneer Pekao TFI posiada w ofercie 39 funduszy i subfunduszy inwestycyjnych.

 

Kontakt dla mediów:

TALKING HEADS PR

Paweł Satalecki

pawel.satalecki@thpr.pl

Tel. + 48 513 099 035

 

Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI SA jest spółka Pioneer Pekao Investment Management SA Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management SA jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%).

Grupa Pioneer Global Asset Management posiada 80-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 25 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Singapurze. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

an@thpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »