Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

PLAN ROZSZERZENIA FLOTY GRUPY COSTA

PLAN ROZSZERZENIA FLOTY GRUPY COSTA
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Costa, z siedzibą w Genui, jest wiodącą firmą rejsową w Europie i Chinach, wliczając w to trzy różne marki: Costa Cruises, Aida Cruises (dedykowana rynkom niemieckojęzycznym) i Costa Asia (dedykowana rynkom chińskim i azjatyckim).

Firma zatrudnia ponad 30 000 pracowników na całym świecie, w swoich 20 biurach w 14 krajach.

Plan ekspansji grupy Costa obejmuje 7 nowych statków, które zostaną dostarczone w latach 2018–2023, za łączną kwotę ponad 6 mld euro: 3 statki dla Aida Cruises, 2 statki dla Costa Cruises i 2 statki dla Costa Asia. Gdy nowe statki wejdą do eksploatacji, moce produkcyjne Grupy Costa wzrosną o ponad 50 procent, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konsumentów na rejsy w ciągu najbliższych kilku lat.

Pierwszym statkiem z zaplanowanych 7 nowych statków, które mają wejść do służby, był AIDAnova w grudniu 2018 r., a następnie Costa Venezia, działający od 28 marca 2019 r. Następnym dostarczonym statkiem będzie Costa Smeralda, w październiku 2019 r., a następnie Costa Firenze w październiku 2020 r. Siostrzany statek Costa Smeralda, nadal nienazwany, będzie gotowy w 2021 r., a dwa siostrzane okręty AIDAnova będą gotowe w 2021 i 2023 r.

AIDAnova, Costa Smeralda i ich siostrzane statki to pierwsze statki wycieczkowe na świecie, zasilane zarówno w porcie, jak i na morzu przez skroplony gaz ziemny (LNG), najczystsze na świecie paliwo kopalne.

 

Costa Venezia i Costa Firenze są pierwszymi statkami Costa zaprojektowanymi specjalnie po to, by zaoferować chińskiemu rynkowi wszystko, co najlepsze z Włoch.

 

Po dostawie AIDAnova i Costa Venezia, obecnie flota grupy Costa liczy obecnie 28 statków, wszystkie pływające pod włoską banderą, o łącznej pojemności ponad 85 000 łóżek ogółem. Flota powiększy się do 2023 roku wraz z przybyciem 5 nowych statków.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »