Społeczeństwo » Polityka

Plan wspólnego ożywienia gospodarki Francji i Niemiec

Plan wspólnego ożywienia gospodarki Francji i Niemiec
Zobacz więcej zdjęć »
Szefowie resortów gospodarki Francji i Niemiec zlecili przygotowanie wspólnego planu ożywienia wzrostu gospodarczego. Eksperci otrzymali polecenie opracowania programu reform oraz bodźców gospodarczych, które poprawią sytuację w obydwu krajach. Ma to zbliżyć Paryż oraz Berlin.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jest to o tyle oryginalne podejście do tematu ożywienia gospodarczego, że oba kraje nie są w tej chwili w takiej samej sytuacji gospodarczej. Niemcy trzymają się znacznie lepiej niż Francja. Nie oznacza to jednak, że nie skorzystałyby na wdrożeniu wspólnego planu współpracy. Wspólny raport ma zostać oddany w połowie listopada.

Niemiecka gospodarka znajduje się aktualnie w lepszym położeniu, jednak nie oznacza to, że jej kondycja jest odpowiednio dobra. Już w tym tygodniu prognozy odnośnie wzrostu gospodarczego zostały zrewidowane. Wicekanclerz Niemiec informował, że w roku 2014 wzrost gospodarczy wyniesie 1.2% (zamiast 1.8%), zaś w 2015 odpowiednio 1.3% (zamiast 2.0%). Wcześniejsze prognozy przygotowywane były w kwietniu tego roku. W celu poprawienia wskaźników w dłuższej perspektywie Niemcy muszą znacząco więcej zainwestować w infrastrukturę

Stagnacja gospodarcza we Francji powodowana jest przede wszystkim bardzo wysokim deficytem budżetowym. Jest to źródło niepokoju nie tylko dla Berlina, lecz również wszystkich pozostałych partnerów handlowych Francji. W celu zapobiegnięcia kolejnej recesji w strefie euro potrzebne będą przede wszystkim daleko idące, długofalowe inwestycje w infrastrukturę. Temat ten był już wcześniej omawiany przez ministrów w Waszyngtonie, podczas jesiennego forum Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
 
Więcej informacji gospodarczych znajdziesz na stronie zakupymoto.waw.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tacho.net.pl
http://tacho.net.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »