Technologie » Komputery

Plast-Box zdecydował się na system ERP Microsoft Dynamics NAV

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych PLAST-BOX S.A., wiodący w Polsce producent wiader i skrzynek z tworzyw sztucznych, wdrożył system ERP Microsoft Dynamics NAV w celu integracji kilku obszarów swojej działalności w jednym, innowacyjnym rozwiązaniu.

Plast-Box korzystał wcześniej z kilku niezależnych systemów wspierających funkcjonowanie paru działów, jednak z upływem czasu ich możliwości przestały wystarczać. Co więcej, kilka rozwiązań przestało być oferowanych na rynku, co ostatecznie przyczyniło się do podjęcia decyzji o wdrożeniu nowego systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa.

Ważnym wymogiem wobec nowego systemu było połączenie w nim danych z ukraińskiej spółki, szczególnie w kontekście przygotowania raportów dla inwestorów giełdowych. Istniała również konieczność elektronicznej wymiany danych z klientami oraz usprawnienia komunikacji z nimi. Ponadto ważne było udostępnienie odpowiednich informacji właściwym pracownikom z uwzględnieniem roli pełnionej przez nich w organizacji. Kluczowym elementem projektu miało być również uruchomienie platformy internetowej do obsługi klientów, a także przygotowanie kanałów wymiany danych poprzez standard EDI (Elektroniczna Wymiana Danych).

Plast-Box wystąpił o dofinansowanie z Unii Europejskiej i w rezultacie otrzymał dotację na realizację projektu „Rozwój spółki Plast-Box S.A. oraz wzrost efektywności w realizacji podstawowych procesów biznesowych realizowanych z klientami indywidualnymi, klientami przemysłowymi i dostawcami dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu B2B”. Współfinansowanie projektu przez UE było możliwe dzięki środkom Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz środkom budżetu państwa. W ramach projektu miały zostać również zakupione nowe serwery i sprzęt niezbędny do sprawnego działania wdrożonych aplikacji.

W rezultacie wdrożono system Microsoft Dynamics NAV z funkcjonalnościami do zarządzania księgowością, sprzedażą, zakupami oraz magazynem wysokiego składowania. Partnerem wdrożeniowym została firma IT.integro, posiadająca bogate doświadczenie we wdrażaniu systemów klasy ERP w przedsiębiorstwach specjalizujących się w zaawansowanej produkcji i dystrybucji oraz sieciach sprzedaży detalicznej.


czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/erp/plast_box_zdecydowal_sie_na_system_erp_microsoft_dynamics_nav.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »