Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Plastry na blizny – kuracja na blizny po cesarskim cięciu

Plastry na blizny –  kuracja na blizny po cesarskim cięciu
Zobacz więcej zdjęć »
Liczba narodzin dzieci w Polsce poprzez zabieg cesarskiego cięcia sięga obecnie 38%. W prywatnych klinikach położniczych to nawet 90%! Jedną z konsekwencji takiej decyzji wielu kobiet jest blizna pooperacyjna. Nie jest to tylko problem estetyczny, ale również medyczny.

Cesarskie cięcie jest znaczną interwencją chirurgiczną, po której mogą wystąpić różne powikłania operacyjne i infekcyjne. Oczywistym skutkiem takiego zabiegu jest również pozioma blizna o długości ok. 15 centymetrów, która może przysporzyć kobiecie wiele problemów estetycznych jak
i medycznych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kiedy emocje związane z narodzinami dziecka już nieco opadną i wszyscy oswoją się z obecnością nowego członka rodziny, młode mamy zaczynają na nowo interesować się swoim ciałem. Niestety nie zawsze zadowolone są jego stanem. Najczęściej martwią się wolno powracającym do formy sprzed ciąży brzuchem. Jedną z najważniejszych niedoskonałości jest blizna po cesarskim cięciu. Istotna jest jej długość, wygląd kosmetyczny oraz elastyczność wpływająca na odczuwany komfort w okolicy brzucha. Jeśli proces gojenia blizny, trwający normalnie ok. miesiąca, przebiega nieprawidłowo, mogą powstać blizny patologiczne przybierające postać przerostów czy bliznowców (keloidów).

Po cesarskim cięciu kluczowe wydaje się podjęcie działań profilaktycznych zarówno ze względów estetycznych jak i medycznych. Na świecie już od ponad 30 lat niesłabnącym powodzeniem wśród kobiet  oraz ginekologów i położników cieszą się plastry z silikonem. W Polsce są one nowością i ze względu na ich wysoką skuteczność, potwierdzoną badaniami klinicznymi oraz dzięki wysokiemu komfortowi użycia sukcesywnie zyskują zwolenników. Do tej pory najchętniej stosowane były maści
z wyciągu cebuli morskiej, jednak ich efektywność nie została do tej pory potwierdzona w klinicznych badaniach. Natomiast nowa generacja produktów na blizny w postaci silikonowych plastrów Sutricon rekomendowane są jako jedyne przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów w terapii I-go rzutu.

„Terapia na blizny po cesarskim cięciu prowadzona przy zastosowaniu silikonowych plastrów Sutricon rozpoczyna się już po zamknięciu rany i powinna trwać od dwóch do czterech miesięcy. Najlepsze efekty uzyskuje się wymieniając plaster co 24 godziny. Jego nowoczesna struktura zapewnia równomierne wnikanie w bliznę substancji czynnej, minimalizuje parowanie wody z naskórka
i umożliwia bardzo dobry dostęp tlenu”.
– mówi Agata Chodakowska, Product Manager marki Sutricon. – „Gojąca się blizna uelastycznia się, nie boli i nie swędzi. Terapia Sutriconem już po drugim miesiącu stosowania powoduje zmniejszenie widoczności blizny, rozjaśnia ją, wygładza i co ważne, zapobiega powstawaniu blizn zgrubiałych i patologicznych”.

***

Sutricon - plastry na blizny to innowacyjne i skuteczne rozwiązanie w profilaktyce i leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Sutricon można stosować zarówno w profilaktyce blizn, w celu zmniejszenia ryzyka nieprawidłowego bliznowacenia rany oraz w leczeniu blizn pooperacyjnych (np. po cięciu cesarskim), pooparzeniowych, pourazowych i innych. Zalecany jest również w leczeniu dojrzałych, nawet do 10 lat blizn przerostowych i bliznowców. Sutricon skutecznie zmniejsza widoczność blizn, poprawia ich wygląd - rozjaśnia i wygładza blizny oraz poprawia ich elastyczność. Silikonowe plastry na blizny SUTRICON są łatwe i wygodne w stosowaniu, zapewniają dyskrecję - są niewidoczne i bezwonne, nie brudzą bielizny, łatwo można dostosować wielkość plastra do indywidualnej powierzchni blizny. W opakowaniu znajduje się 5 szt. silikonowych plastrów żelowych w rozmiarze 5 cm x 30 cm. Plastry Sutricon są dostępne na www.drogeriazdrowie.pl oraz w aptekach.

 

Kontakt dla mediów:

Joanna Heyda, Public Dialog, e-mail: j.heyda@publicdialog.pl tel.: ( +48 22) 302 31 44, kom.: (+48) 535 711 822

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Public Dialog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »