Technologie » Komputery

Platforma integracyjna Oracle w Mazowieckiej Spółce Gazownictwa

Nowoczesna platforma integracyjna jest oparta na produktach wchodzących w skład zestawu narzędzi Oracle SOA Suite.

Oracle Polska informuje, że w Mazowieckiej Spółce Gazownictwa zakończyła się instalacja nowoczesnej platformy middleware, pozwalającej na lepszą integrację wszystkich aplikacji wchodzących w skład firmowej infrastruktury IT.
Projekt integracji korporacyjnych systemów na wspólnej szynie informacyjnej jest prowadzony przy współpracy ze strony ekspertów działu Oracle Consulting i jest rozłożony na kilka lat. W pierwszym, trwającym 3 miesiące etapie, konsultanci Oracle dokonali instalacji platformy integracyjnej opartej na produktach Oracle WebLogic, Oracle Enterprise Service Bus, Oracle SOA Suite i Oracle Business Process Management Suite.

W kolejnych fazach projektu do centralnej szyny danych będą podłączane najważniejsze systemy informatyczne Spółki: system ERP Oracle PeopleSoft, system SAP HR, obecnie wdrażany system billingowy Oracle CC&B, System Zarządzania Majątkiem Sieciowym oraz inne aplikacje wspierające strategiczne procesy biznesowe MSG.
Wieloprotokołowa szyna informacyjna jest kluczowym elementem pakietu Oracle SOA Suite i pozwala na sprawniejsze przekazywanie informacji pomiędzy systemami IT, które są do niej podłączone. W czasie projektu  zastosowane będą także inne produkty Oracle, m.in. silnik procesów biznesowych Oracle Business Process Management.
Zastosowanie wspólnej szyny danych pozwala na uproszczenie wymiany informacji pomiędzy różnymi systemami oraz ułatwia zarządzanie zestawem zrozumiałych dla biznesu usług. Pozwala również na wyeliminowanie wielokrotnego wprowadzania tych samych danych, co redukuje liczbę błędów i usprawnia działanie Spółki.
Wdrożony pakiet integracyjny umożliwia zarówno podłączenie aplikacji jak i centralnych repozytoriów danych opartych na bazie Oracle Database Enterprise Edition.

"W czasie prezentacji i warsztatów przekonaliśmy klienta, że do realizacji projektu integracji systemowej, doskonale będzie się nadawało rozwiązanie oparte o produkty Oracle" - komentuje Krzysztof Wysocki, architekt rozwiązań dla energetyki z Oracle Consulting. " Rozwiązanie Oracle charakteryzuję się ponadto całościowym podejściem do zagadnienia integracji. Oracle zapewnia wszystkie komponenty niezbędne do integracji systemów i budowy procesów biznesowych, zestaw gotowych konektorów do popularnych aplikacji i technologii używanych w energetyce oraz metodologię wdrożeniową koncentrującą się na wartości biznesowej rozwiązania".

O Spółce MSG
Mazowiecka Spółka Gazownictwa (MSG) jest operatorem systemu dystrybucyjnego prowadzącym swoją działalność na 27% kraju (zasięgiem swojego działania obejmuje obszar województwa mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, a także częściowo - lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego). Spółka świadczy usługę transportu paliw gazowych sieciami wysokiego, średniego i niskiego ciśnienia, prowadzi rozbudowę i eksploatację zarządzanego systemu dystrybucyjnego oraz przyłącza do systemu nowych odbiorców. Poprzez sieć gazociągów i przyłączy o długości ponad 27 tys. km, obsługuje około 1,5 mln odbiorców końcowych, na rzecz których przesyła ponad 2 mld m3 gazu rocznie. Spółka stale inwestuje w nowoczesne narzędzia informatyczne poprawiające jakość obsługi klienta. W MSG pracuje od kilku lat system ERP Oracle PeopleSoft.  Spółka wraz z PGNiG S.A. wykorzystuje również system billingowy  obsługujący ok. 1,5 miliona klientów biznesowych i indywidualnych oparty także na rozwiązaniu Oracle PeopleSoft. System rozliczeniowy zostanie zastąpiony w najbliższej przyszłości aplikacją Oracle Customer Care and Billing.

O Korporacji Oracle
Firma Oracle opracowuje sprzęt i oprogramowanie, które współpracują ze sobą w chmurze i w centrach przetwarzania danych przedsiębiorstw. Więcej informacji na temat firmy Oracle można znaleźć pod adresem www.oracle.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »