Kultura, sztuka » Kultura

Platige Image i DOBRO z prestiżowymi nagrodami

W trakcie zeszłotygodniowej gali shots Awards EMEA 2021 cinematic Platige Image, zapowiadający grę Resident Evil Village zdobył Bronze Award w kategorii AD: Animacja 3D.

W trakcie zeszłotygodniowej gali shots Awards EMEA 2021 cinematic Platige Image, zapowiadający grę Resident Evil Village zdobył Bronze Award w kategorii AD: Animacja 3D. Produkcje Platige nominowane były łącznie w dwóch kategoriach, dwie produkcje rywalizowały w kategorii Animacja 3D, a jedna w kategorii VFX. Platige po raz trzeci z rzędu otrzymał tytuł studio postprodukcyjne roku w konkursie KTR i Innovation 2021 oraz pierwszy raz tytuł studia projektowego roku. Kreatywne studio DOBRO zajęło drugie miejsce w kategorii dom produkcyjny roku.

Shots AWARDS EMEA

Resident Evil Village to animacja, która zdobyła Bronze Award w tegorocznym rozdaniu prestiżowych shots AWARDS EMEA 2021 w kategorii AD: Animacja 3D. Materiał został stworzony dla legendarnego studia Capcom, producenta i wydawcy takich hitów jak Street Fighter czy Devil May Cry. Cinematik stanowi filmowy wstęp, a zarazem zakończenie najnowszej gry z serii Resident Evil. Dzięki zaufaniu i otwartości klienta animacja powstała w całości w studio Platige Image – począwszy od wstępnej koncepcji, scenariusza, poprzez projekt postaci, oprawę graficzną oraz wszystkie etapy animacji, łącznie z finalną warstwą audio. W tegorocznej edycji shots Awards EMEA 2021 Platige Image otrzymało również nominację w kategorii AD: Animacja 3D za SK-II STUDIO - część antologii przedstawiającej historię sześciu wyjątkowych medalistek z różnych dyscyplin sportowych. Drugim Projektem, nominowanym w kategorii Ad of the Year: VFX był zwiastun do gry The Medium.

KTR i Innovation 2021

Platige Image i DOBRO dołączyło do grona laureatów tegorocznej edycji nagród KTR i Innovation 2021. Platige po raz trzeci z rzędu otrzymał tytuł studia postprodukcyjnego roku w konkursie, a także po raz pierwszy miano studia projektowego roku. W sumie Platige Image odebrało 18 mieczy, w tym 7 złotych. DOBRO zajęło drugie miejsce w kategorii dom produkcyjny roku. Ponadto DOBRO w trakcie gali KTR i Innovation 2021 odebrało aż 12 mieczy, w tym jeden złoty, a Sebastian Pańczyk został uhonorowany nagrodą KTR Hall of Fame.

“W tym roku w konkursie KTR i Innovation 2021 zajęło drugie miejsce w kategorii dom produkcyjny roku. Jest to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się z docenienia naszej wizji, stawiamy na pierwszym miejscu na siłę kreacji oraz kreatywną realizację projektów, które są przygotowywane na najwyższym poziomie.” - powiedziała Ewa Brzózka, CEO DOBRO.

"Zakończenie tego roku dla studia Platige Image jest szczególnie udane. Nasz cinematic do gry Resident Evil Village został nagrodzony na gali shots Awards EMEA 2021, wydarzeniu które wyróżnia najbardziej inspirujące prace kreatywne z całej Europy. Dużym sukcesem jest również  zdobycie po raz trzeci z kolei tytułu studia postprodukcyjnego roku, a także po raz pierwszy tytuł studia projektowego roku na gali KTR i Innovation 2021." - powiedział Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Linki do nominowanych produkcji shots Awards EMEA 2021:

  1. Resident Evil Village (Bronze Award, AD: Animacja 3D): https://vimeo.com/576686610
  2. The Medium: https://vimeo.com/499948560
  3. SK-II STUDIO: https://vimeo.com/571631129


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Public Dialog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »