Technologie » Internet

Platinium Pro – konsultacje i inwestowanie

Szkolenia są jednym z najlepszych sposobów, aby zdobyć nową wiedzę z zakresu inwestycji i nie tylko. Jednak sama wiedza teoretyczna, bez odpowiedniej praktyki i skutecznego utrwalenia, szybko może zostać zapomniana.


 

Szkolenia i porady

Szkolenia są świetnymi źródłami skoncentrowanej wiedzy, dostępnymi w wielu rodzajach i formach. Dwa główne typy, na jakie można się natknąć, to kursy stacjonarne oraz online. Oba mają zarówno swoje wady, jak i zalety.

Szkolenia stacjonarne zakładają korzystanie z pomocy prowadzącego, który będzie wyznaczał ścieżkę oraz tryb nauki, a także monitorował postępy kursantów. Ich zasadniczą zaletą jest fakt, że w trakcie zajęć można na bieżąco rozwiewać swoje wątpliwości dotyczące poszczególnych zagadnień poprzez zadawanie pytań prowadzącemu. Dzięki temu większość odpowiedzi dostajemy “podane na tacy”. Dodatkowo, uczenie się w grupie daje możliwość porównania poziomu swojej wiedzy z innymi uczestnikami szkolenia. Jest to istotny element nauki, który pozwala na wyłapanie zagadnień, na których jeszcze powinniśmy się skupić. Umożliwia to również poznanie innych osób o podobnych zainteresowaniach.

Ich zdecydowaną wadą jest często natomiast wysoka cena. Konieczność wynajęcia lokalu i opłacenia instruktora decyduje o cenie samego szkolenia, natomiast dojazdy, wyżywienie oraz kupienie odpowiednich materiałów pomocniczych zawyża sumę wydatków, jakie taki kurs za sobą niesie. To, wraz ze sztywnym harmonogramem i ograniczoną dostępnością niektórych tematów sprawia, że niewiele osób może skorzystać z kursów stacjonarnych.

Drugim typem są szkolenia online. Nie zapewniają one fizycznej obecności prowadzącego, ani towarzystwa współkursantów, jednak ich cena jest znacznie niższa ze względu na relatywną prostotę ich zorganizowania. Z tego samego powodu jest ich znacznie więcej i poruszają one szerszą gamę zagadnień. Natomiast elastyczny harmonogram pozwala odbywać je w trybie i tempie zależnym niemalże jedynie od potrzeb i kaprysów kursanta, z możliwością dowolnego powracania do poprzednich lekcji czy segmentów. Przez to stanowią one dużo bardziej opłacalne wyjście dla osób, które nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w kursie stacjonarnym, niezależnie od przyczyn.

 

Teoria i praktyka

Zdobywanie wiedzy teoretycznej jest niezwykle ważne, jednak teoria pozbawiona praktyki nie jest szczególnie użyteczna. Dlatego ważnym jest, aby regularnie uzupełniać wiedzę doświadczeniem.

W przypadku szkoleń z zakresu inwestowania, idealnym układem byłoby połączenie kursów stacjonarnych z internetowymi, ale nie zawsze jest to możliwe. Istnieją jednak inne sposoby, jak samodzielne obserwowanie sytuacji na giełdzie czy wnikliwe studiowanie analiz rynkowych. Są to niestety rozwiązania dość czasochłonne i wyczerpujące umysłowo. Inną możliwością jest inwestowanie na własną rękę, ale przy niewystarczającej wiedzy i braku nadzoru może skończyć się to nie tylko wykształceniem błędnych nawyków, ale również utratą cierpliwie zaoszczędzonych pieniędzy.

Jednym z lepszych rozwiązań w tym przypadku jest zainwestowanie w rozmowę ze specjalistą, który podzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat inwestowania, dodając przy tym wskazówki na jakie aktywa warto zwrócić uwagę. Jedną z platform szkoleniowych oferujących tego typu rozmowy jest Platinium Pro.

 

Platinium Pro - rozwiązanie dla początkujących?

Rozmowa wielokrotnie okazywała się bodźcem do wprowadzenia istotnych zmian w życiu, a także idealny sposobem do przekazywania najważniejszych informacji. Dzielenie się wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniem jest idealnym bodźcem do wprowadzania istotnych zmian w swoim życiu. Taka właśnie idea przyświeca platformie Platinium Pro.

Platiniom Pro to firma specjalizująca się w prowadzeniu rozmów ze specjalistami z zakresu inwestowania. Forma quazi-konsultacji jest dość prosta. Z zainteresowanym klientem kontaktuje się przedstawiciel platformy online Platinium Pro. Pierwsza część rozmowy opiera się na poznaniu rozmówcy, specjalista stara się zorientować w poziomie wiedzy klienta, tak by odpowiednio dostosować poziom przekazywanej wiedzy do poziomy rozmówcy. Następnie przeprowadzone są quazi-szkolenia, czyli tradycyjne dzielenie się wiedzą. Specjalista opowiada o najważniejszych zasadach inwestowania, dzieli się spostrzeżeniami z własnego doświadczenia, wskazuje rozwiązania podejmowane przez innych doświadczonych inwestorów, a także podpowiada jakie aktywa warto śledzić. Po zakończeniu rozmowy bogatszy w nową wiedzę klient może dalej poszerzać zakres swoich informacji kupując dostęp do platformy szkoleniowej Platinium Pro.

Platforma Plalatinium Pro to miejsce, z którego klient może pobrać wszelkiego rodzaju materiału edukacyjne i szkoleniowe, a także zapisać się na warsztaty i webinaria. Jest to możliwe, tuż po zakupie płatnego dostępu i otrzymaniu loginów. Tutaj jednak wszystko zależy od klienta, czy chce kontynuować swoją naukę. 

 

Rozmowa  ze specjalistą

Mówiąc o rozmowie, jako formie produktu Platinium Pro warto pamiętać, iż konsultanci Platinium Pro są nie tylko dobrze wyedukowani, ale też stale doszkalani, a dodatkowo mają pod ręką materiały pomocnicze,  opracowane starannie przez zespół złożony ze specjalistów od psychologii, szkoleń oraz ekonomii. Rozmowy  inwestycyjne Platinium Pro to dzięki temu kompleksowa usługa, która pomaga nie tylko dobrać odpowiedni kurs, ale również maksymalnie go wykorzystać w sposób zgodny z naszymi potrzebami i tempem nauki. Ponadto, oferuje ona wsparcie nie tylko podczas zdobywania wiedzy, ale również zastosowania jej w praktyce. Pozwala to suplementować wiedzę teoretyczną w bezpieczny i kontrolowany sposób, a także otrzymać wsparcie nie tylko w trakcie, ale również po zakończeniu kursu.

 

Platforma szkoleniowa

Kolejnym produktem oferowanym przez firmę jest platforma szkoleniowa Platinium Pro.

Za jej pomocą można pobrać materiały edukacyjne, szkoleniowe a także śledzić aktualności ze świata finansów i analizy rynkowe. Pomaga to wydajnie wykorzystywać pakiet w łatwy i intuicyjny sposób. Dodatkowo, opcja umawiania i odwoływania konsultacji sprawia, że kolejne sesje nie będą przepadać, bo użytkownik będzie mógł dostosować ich termin do własnych potrzeb i zadbać o to, aby być na nie jak najlepiej przygotowanym.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PatusikAdam

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »