Dom » Ogrody

Płot kratkowy jako dodatkowy element aranżacji ogrodowej

Płot kratkowy jako dodatkowy element aranżacji ogrodowej
Zobacz więcej zdjęć »
Kratki ogrodowe to częsty artykuł, zarówno w ofercie producentów, jak i w przydomowej przestrzeni. Polscy konsumenci lubią takie produkty: tanie, łatwe w montażu i transporcie, wielofunkcyjne, w razie potrzeby możliwe do naprawienia własnymi siłami i nieuciążliwe w utrzymaniu.

Słowem – złota inwestycja. Za pomocą kratki ogrodowej uporządkujemy działkę i wytyczymy strefy użytkowe. Ale czy drewniana kratka ma tylko typowo praktyczny charakter? Spójrzmy na tę prostą konstrukcję oczami projektanta, wysilmy nieco wyobraźnie i poszukajmy dlań nietypowych zastosowań!

Kratka ogrodowa jako kolorowa ściana do zabaw dla dzieci

Już dwa większe przęsła wystarczą, by wytyczyć mini strefę zabaw dla Twojego malucha. W jej wnętrzu możesz nasypać trochę piasku, tworząc piaskownicę, lub poustawiać małe meble ogrodowe, dając szkrabowi poczucie swojej własnej przestrzeni na świeżym powietrzu. Sama kratka ogrodowa jest tutaj świetnym rozwiązaniem – z jednej strony dziecko jest schowane przed wiatrem i nadmiernym nasłonecznieniem, z drugiej zaś przestwory w drewnianej kratce pozwalają zawsze mieć pociechę na oku.

Fot: Płot kratkowy (www.produktyogrodowe.pl/15-ploty-siatkowe-kratki)

Drewniana kratka nie musi być nudna. Wraz ze swoim dzieckiem pomalujcie ją we wszystkich kolorach tęczy – niech ten mały kawałek ogrodu zachęca maluszka do jak najczęstszych zabaw na świeżym powietrzu – kratki ogrodowe dają się dowolnie malować. Na przestronnej kratownicy możemy uwiesić np. mini kosz do koszykówki czy tablicę to gry w rzutki. Jest to także świetne miejsce od strony praktycznej – wystarczy kilka haczyków w otworach drewnianej kratki, by zrobić nieco miejsca na powieszenie zabawek, by te nie walały się po ogrodzie.

Kratka ogrodowa jako miejsce na nasadzenia i doniczki

Jeśli zdecydowaliśmy się za pomocą płotu kratkowego oddzielić strefę nasadzeń od trawnika lub ścieżki, to mamy świetną okazję, by rozwinąć skrzydła w amatorskiej sztuce ogrodniczej. Dlaczego? Kratka ogrodowa jest doskonałym dodatkiem, który podpiera młode drzewka, stanowi także wsparcie dla roślin pnących, takich jak bluszcz lub róża. Jeśli jednak prawie 2 metrowe przęsło płotu kratkowego wydaje Ci się gołe, zanim pokryje je bujna roślinność, miejsce to możesz z powodzeniem zagospodarować małymi doniczkami, które przywiesisz do kratki drewnianej za pomocą haczyków. Uwieszone kaskadowo donice w różnych kolorach świetnie podkreślają zamiłowanie gospodarza do roślin i do samej natury, a także stanowią bardzo gustowny i oryginalny dodatek aranżacyjny.

Kratka ogrodowa jako podstawowy artykuł do budowy strefy gospodarczej

W ogrodzie nie może zabraknąć miejsca na odpady zielone, na pojemniki na śmieci, miejsca do składowania narzędzi i maszyn ogrodowych, parkowania rowerów, skuterów i samochodów, czy miejsca do przechowywania drewna. Te strefy nie należą do najbardziej estetycznych, a przenikanie się ich z przestrzenią rekreacyjną czy pięknie zagospodarowaną resztą ogrodu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Płot kratkowy wdzięcznie oddzieli strefę gospodarczą od pozostałej części ogrodu, nie powodując przykrego dla oka efektu zagracenia czy optycznego pomniejszenia, gdyż płoty kratkowe są w połowie transparentne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »