Dom » Wnętrza

Pluszaki przyjaciółmi dzieciaków

Pluszaki przyjaciółmi dzieciaków
Zobacz więcej zdjęć »
Są różnej wielkości i koloru. Misie, królewny, zajączki czy szczurki. Łączy je jedno. Są pluszowe i stanowią dar serca klientów sklepu IKEA w Poznaniu. Maskotki zebrane w ramach akcji 1 euro to majątek przekazane zostały na rzecz Hospicjum Palium i Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Rokrocznie w listopadzie i grudniu klienci poznańskiego sklepu IKEA mogą wrzucać do specjalnej skrzyni zakupione zabawki. Wszystko to w ramach akcji „1 euro to majątek”, z której zebrane środki przeznaczane są na cel charytatywny, w tym na rzecz projektów edukacyjnych wspieranych przez organizację UNICEF i Save the Children. – Bardzo nas cieszy, że również  w tym roku klienci tak chętnie wsparli IKEA w tej akcji. Dzięki ich dobrym sercom udało się zebrać blisko 800 maskotek, za co z całego serca im dziękujemy. – mówi Arkadiusz Stępień z IKEA Poznań. – Zakupione zabawki, które klienci pozostawili w specjalnym koszu, trafiają do potrzebujących maluchów tu w Poznaniu. Dzieci kochają misie, a pluszaki ofiarowane przez klientów IKEA z pewnością przyniosą im wiele radości – dodaje Arkadiusz Stępień. W ubiegłych latach zebrane zabawki trafiły do Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” oraz małych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

         Maskotki z tegorocznej zbiórki podzielone zostały pomiędzy dwie instytucje. Część z pluszaków trafiła do Hospicjum Palium, które opiekuje się osieroconymi dziećmi pacjentów Hospicjum.  W ubiegłym roku  zaopiekowaliśmy się blisko czterdziestką dzieci.  Maluchy przeżywają żałobę nawet przez kilka lat po śmierci najbliższych. Pluszowy przyjaciel daje im poczucie ciepła, bliskości i bezpieczeństwa – mówi Barbara Grochal z Hospicjum Palium. – Każdy przypadek to inna historia i nowa praca z dzieckiem. Dla nas taka akcja prócz potrzebnych maskotek, to  również okazja do nagłośnienie potrzeb Hospicjum – dodaje. Drugą obdarowaną w tym roku instytucją jest Rejonowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. – Każdy uraz lub wypadek jest zdarzeniem trudnym i bardzo stresującym, zwłaszcza jeżeli poszkodowanymi są dzieci. Taki pluszak może wywołać uśmiech na twarzy malucha i pozwoli się wyciszyć. To z kolei ułatwia nam wykonywanie medycznych czynności ratunkowych. Zabawki, które otrzymaliśmy trafią do  dwudziestu dwóch zespołów ratownictwa medycznego w Poznaniu – mówi Joanna Kaczor z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego. 

Tegoroczna kampania miała jeszcze jeden wymiar. Przyłączyli się do niej również wielkopolscy celebryci w tym Katarzyna Wilk, Piotr Reiss i Małgorzata Ostrowska. W ramach tego przedsięwzięcia wzięli oni udział w nagraniu specjalnej płyty z autorskimi bajkami. Limitowana edycja płyt trafiła  do klientów  IKEA, którzy poparli akcję.

 

Kampania „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek” została zainaugurowana w 2003 roku. Od tego czasu IKEA Foundation dotarła do ponad 10 milionów dzieci, przekazując 57 milionów euro na sfinansowanie 90 projektów realizowanych przez UNICEF i Save the Children w 46 krajach. Krajowym efektem tegorocznej akcji będzie zebrane blisko 231 tys. euro, które IKEA Polska przekaże na edukację dzieci w krajach trzeciego świata. Obecnie IKEA Foundation jest największym na świecie darczyńcą korporacyjnym na rzecz obu tych organizacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Michał Bachorz

Komentarze (1)

  • avatar
    ~FR 2014-01-23 10:19:45

    fajny artykuł


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »